Het bizarre zeedier in onderstaand filmpje doet met zijn 13 poten en transparante kop denken aan een buitenaards wezen.
De duiker die het vreemde schepsel voor de kust van Bali op de bodem van de zee filmde, stond dan ook voor een raadsel.
Experts hebben inmiddels achterhaald dat het hier gaat om Melibe viridis, een slakkensoort die voorkomt in de Middellandse Zee, de Rode Zee en voor de kust van Mozambique en Indonesië.
Visnet
Het dier kan tot wel bijna 13 centimeter lang worden. Het gebruikt zijn transparante kop als een soort visnet.
Melibe viridis speurt op de zeebodem naar schaaldieren en kleine krabbetjes. De tentakelachtige poten kunnen worden gebruikt om roofdieren vast te pakken.
Er zijn meer dan 3000 verschillende soorten zeeslakken. De meeste soorten worden gevonden in tropische wateren.
Een meter
De grootste soort is de Aplysia vaccaria, die voor de westkust van Amerika leeft. Het grootste exemplaar dat ooit is gevonden was een meter lang en woog bijna zes kilo.
Ook op YouTube reageerde men verbaasd op het zeedier. “Het lijkt op een soort naaktslak of zeekomkommer,” zei Twas Brillig.
Joe Gonzalez reageerde: “Ik zou zeggen dat het een zeester is, maar ik weet het niet zeker.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bomenkap: Nederland verandert langzaam in één groot bomenkerkhof. Waar zijn we in hemelsnaam mee bezig?
Zoete verleiders: de macht van de suikerindustrie
Zo pakte de overheid mensen aan die zogenaamd ‘niet de waarheid spraken’: ‘Zorgelijk’
De wereld zoals we die kennen staat op het punt te eindigen. Dat stelt althans deze onheilspellende profetie
Kijk: Prof. Capel legt uit waarom we na al die jaren nog steeds zoveel last hebben van het zogenaamde ‘vaccin’
Huisarts die coronapatiënten met succes behandelde: ‘RIVM blokkeert dit geneesmiddel’
Twee 13-jarige kinderen ‘gestorven door mondkapje’: ‘Dit is moord’
Er bestaat een spiegeluniversum waar tijd achteruit loopt en deeltjes antideeltjes zijn, zeggen deze wetenschappers
Er ligt iets verborgen onder de Sfinx van Gizeh. Historicus onthult bewijs voor verborgen deur