Bewustzijn

We worden geboren als creatief genie, maar school maakt ons dom. NASA-wetenschappers doen schokkende ontdekking

Help mee door dit met iedereen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De NASA ontwikkelde een creativiteitstest voor medewerkers van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie, maar de test werd uiteindelijk gebruikt voor schoolkinderen. De resultaten waren ronduit schokkend.

De NASA vroeg dr. George Land en Beth Jarman om een test te ontwikkelen waaruit moest blijken hoe creatief de raketwetenschappers van het ruimteagentschap waren.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De wetenschappers wilden vervolgens weten waar die creativiteit vandaan kwam en lieten de test maken door 1600 kinderen van vier en vijf jaar.

Buitengewoon goed

Tijdens de test werd onder meer gekeken hoe goed mensen in staat zijn om nieuwe, andere en innovatieve oplossingen te bedenken voor problemen.

Zo’n 98 procent van de kinderen bleek daar buitengewoon goed in te zijn.

De wetenschappers waren zo onder de indruk dat ze de kinderen vijf jaar later, toen ze 10 jaar oud waren, nog eens lieten testen. Het percentage bleek te zijn gedaald naar 30 procent.

Toen de kinderen op 15-jarige leeftijd nog eens werden getest, was nog maar 12 procent in staat om nieuwe en innovatieve ideeën te bedenken.

Dom

En hoeveel volwassenen staan na hun schoolperiode nog in contact met hun creatieve genie? Slechts twee procent.

Het onderwijssysteem maakt ons letterlijk dom.

De reden hiervoor is niet moeilijk te begrijpen. School is een instituut dat historisch gezien wordt gebruikt om aan de wensen van de heersende klasse te voldoen, niet die van het volk.

Om ervoor te zorgen dat de zogenoemde elite in luxe kan blijven leven moeten kinderen dom worden gemaakt en gehersenspoeld zodat ze het roofzuchtige systeem van kunstmatige schaarsheid, oneindige uitbuiting en onophoudelijke oorlogen accepteren en zelfs dienen.

Versneller

De tests hebben laten zien dat het brein op twee verschillende manieren kan worden gebruikt om te denken.

Je hebt enerzijds divergent denken, dat gericht is op het voorstellingsvermogen en gebruikt wordt om nieuwe mogelijkheden te bedenken.

De andere vorm is convergent denken, waarbij je oordeelt, een beslissing neemt, iets test, bekritiseert of evalueert.

Divergent denken werkt als een versneller, terwijl bij convergent denken de rem wordt ingetrapt.

Bestrijden

Als je op school nieuwe ideeën bedenkt krijg je vaak gelijk te horen: ‘Dat hebben we al eerder geprobeerd’, ‘Dat is een dom idee’ of ‘Dat gaat niet werken’.

“Als we in het brein kijken zien we dat neuronen elkaar continu bestrijden en de kracht van het brein doen afnemen omdat we constant oordelen, bekritiseren en censureren,” zei Land.

“Als we vanuit angst werken, gebruiken we een kleiner deel van ons brein, maar als we ons creatieve denken gebruiken, licht het helemaal op,” vervolgde hij.

Hij daagt ons uit weer op zoek te gaan naar de persoon die we waren toen we vijf jaar oud waren.

[Ideapod]

Interessant

Vond je dit artikel belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

33 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Arwijn
Arwijn
8 jaren geleden

Convergent denken is echter wel essentieel om iets wetenschappelijk te bewijzen, maar als daarbij enkel word verwezen naar het denk werk van anderen en niet zelf doorgrond word dan bewerkstelligd het niks behalve het intellectuele inzicht overgeven aan die bronnen die je gebruikt.
Werkelijk inzicht wordt bewerkstelligd door Divergent te denken en dan vervolgens proberen om het te convergeren en zien of het mogelijk zou kunnen zijn.

Schaap
Schaap
8 jaren geleden

Daarom had Pink Floyd dus zo’n hekel aan school.

eksegese
eksegese
8 jaren geleden

M.a.w. hoe langer mensen in de schoolbanken blijven hoe verder ze van der werkelijkheid verwijderd worden. Als ik zo om me heen kijk kan dat aardig kloppen. De meeste klemgestudeerde wetenschappers trachten ons de meest vreemde onzin op de mouw te spelden, wat in veel gevallen aardig lukt. We zijn immers met z’n allen verplicht naar school te gaan dat maakt ons klaarblijkelijk vatbaar voor onzin.

Richard
Richard
8 jaren geleden

School is puur bedoeld om iedereen in een keurslijf te dwingen.
Lukt dat niet dan ben je waardeloos.

zevenenergie
zevenenergie
8 jaren geleden

Creativiteit komt uit een ander bron dan het denken.
Het denken is als een aapje op je nek dat alles claimt, maar het is volkomen fictief en bezit zelf geen kracht.
Het lijkt solide, maar, als je er naar gaat kijken vind je niets.

Het denken is volkomen impotent.
Het is niet eens persoonlijk, het zweeft rond door onze hoofden, van het ene hooft naar het andere.

De bron is een veel subtielere kracht, en kan door het denken niet waargenomen worden, immers het denken is fictief.
Het denken dat veel grover is, versluierd deze bron.

Maar vergis je niet. Als je stop met denken, dan komt deze subtiele kracht naar voren en het denken raakt steeds meer op de achtergrond. Die subtiele kracht is weleens waar subtiel, maar is de sterkste kracht in het universum en is in alles aanwezig. (Kan niet missen dus)
Een zeer creatieve zeer intelligente kracht.

Hoe ouder je word hoe meer geïdentificeerd je raakt met het denken. Vandaar dat kinderen nog zo creatief zijn.

Blijf je denken, dan blijf je rennen, achter een wortel die voor je neus gehouden word,
maar waar je nooit van kan proeven.

Hoe weet je dat je geindetificeert bent?
Je hebt bevestiging en aandacht nodig van iedereen om je heen, je hebt dwangmatigheden en verslavingen ect ect. Je bent nooit op je gemak. Je weet alles en je begrijpt alles. Je loopt het leven mis door dat je uitstelt, afstelt, ontwijkt en je zit vol gewoontes. en kijkt altijd bij iets nieuws of het bij je past, en wat je er van vind. Je bent angstig, onzeker en moe. Moet ik nog doorgaan?

Het goede nieuws is dit ben je niet, het is een valse ik.

Als je op middelbare leeftijd bent moet je zo langzamerhand wel door krijgen dat je bij de neus genomen word.
Hoe dom is het dan om je heil dan toch nog bij het denken te zoeken?

Hawks
Hawks
8 jaren geleden

Interessante materie. Maar om nou op basis van dit onderzoek te concluderen dat het schoolsysteem dom maakt vind ik wat kort door de bocht. Uit dit onderzoek blijkt alleen maar dat 5 jarigen op een andere manier dan 10 jarigen en 15 jarigen ideeen genereren en deze uiten. Is dit onderzoek ook gedaan bij kinderen van 10 en 15 die geen school hebben bezocht?

weg met ons
weg met ons
8 jaren geleden

Staatsonderwijs (gelijk aan religieus of sektarisch africhten) is niet gericht op het leren maar juist gericht op het afleren = africhten.

Afleren multidimensionaal te denken als zelfstandig individu, afleren dat er geen verschillen zouden zijn tussen individuen, afleren creatief te zijn of in die richting oplossingen te zoeken, afleren een gezonde dosis achterdocht te ontwikkelen, afleren dat EQ belangrijker is dan IQ, afleren te weten wat het gevoel of het zesde zintuig vertelt wat voor jou goed of slecht is, afleren zaken te belichten vanuit meerdere perspectieven, afleren dat te doen waar je in uitblinkt, afleren waar de voor jou waardevolle talenten of gedachten liggen, afleren je hart te volgen, afleren wat je gelukkig maakt, afleren je te verzetten tegen de macht, afleren te zijn zoals men zelf prettig vindt, afleren een eigen weg te kiezen, afleren na te denken vanuit een vrije visie en natuurlijk aangeleerde kennis, afleren voor jezelf op te komen, afleren jezelf als een weerbaar mens te gedragen, afleren je binnenste kracht te ontdekken, afleren je goed te voelen, afleren met jezelf in balans te komen, afleren om zelf keuzes te maken, afleren om ergens “nee” of “ja” op te zeggen als dat op een bepaald moment voor jou beter is, afleren te verzetten tegen hetgeen niet strookt met de gangbare stroming, afleren je te verzetten tegen de groep/kudde enz….

Afleren gebeurt op vele fronten via de gecontroleerde staatskanalen op vele niveaus. Zo is het onderwijs en de staat erop gericht om slaven klaar te stomen voor het leven als een stumperig en krom liggend stukje mens tot aan het graf.

Baarmoeder
Baarmoeder
8 jaren geleden

Zó! Food for thought! Bam! 🙁 Gelijk depri…

blissellen
blissellen
8 jaren geleden

school is er toch alleen maar om je voor te bereiden op je werkende slaafse leven en je mooi in het gelid te laten lopen

rob
rob
8 jaren geleden

Een school, een geloof, een god, ja inderdaad ze hersenspoelen je gewoon naar een alles overheersende macht..waarmee creatief bezig zijn groot gedeelten word onderdrukt naar een heersende beeld van een macht instelling en zo blijft men slaafs van de heersende orde..langzaam begint men te beseffen hoe slaafs de mens altijd is geweest, het gedrag van een mens word door een Pet een helm een stropdas bepaald en daarmee is het zijn identiteit geworden en zijn gedrag als een volgeling van een instelling een bedrijf een land een geloof ,een premier een president enzv die de volgelingen gebruiken voor hun eigen gewin en macht ..ze dragen allemaal de helm een pet een stropdas van macht in zich dat is hun creativiteit om de slaafse bevolking aan zich te binden … als je goed naar dat soort kijkt en je bent wakker dan zie je altijd een vorm van macht uit oefenen zie dat niet dat ben je niet genoeg wakker en met zal dan zijn eigen niet wakker genoeg zijn enigszins toch verdedigen en als men zich verdedigt is er nog een slapende orde in der persoon aanwezig het is namelijk nog een volgeling die de zogenaamde orde volgt.

Jaya
Jaya
8 jaren geleden

De school houd je gevangen binnen het dualisme en ontneem je de kans om de krankzinnige geest te transformeren zodat je bevrijding ervaar.

Anoniem
Anoniem
8 jaren geleden

Wat is het alternatief dan? Daar ben ik wel benieuwd naar.

marcelleke
marcelleke
8 jaren geleden

Nogal wiedes dat men op zijn 15 jaren niets meer kan bedenken : alles werd reeds verwezenlijkt door de jongeren die vóór hen kwamen …

Peter
Peter
8 jaren geleden

Alsof NASA of SpaceX ooit een raket van de grond zou krijgen met ongeschoolden..

Back to top button
33
0
We lezen graag je reactie!x