Overal in de mainstreammedia zie je alarmerende berichten over baarmoederhalskanker. Vrouwen onder de 30 jaar met deze aandoening zijn vaak niet gevaccineerd, schrijft de NOS, die zich baseert op het eerste Nederlandse onderzoek hiernaar.
Het gaat om een initiatief van gynaecologen van het Amsterdam UMC die aandacht willen vragen voor het ‘belang’ van vaccineren.
Slechts 15 procent van de onderzochte vrouwen bleek het HPV-vaccin te hebben gehad, aldus de NOS. Er wordt niet bij verteld dat ‘vrouwen met prik’ ook baarmoederhalskanker kregen.
Het staat er letterlijk: “Het vaccin is veilig” want: “Blijvende of langdurige bijwerkingen zijn niet bekend.”
Op mijn Lareb dashboard ziet u wat er gemeld werd (zoek op ‘papillo’): https://t.co/Ws7JMppjrx
Folder: https://t.co/aGTPd6grcU https://t.co/dB1oHPH3ao pic.twitter.com/ECC6Xy4OGy
— Wouter Aukema (@waukema) March 4, 2025
Tal van bijwerkingen gemeld
Jongens en meisjes krijgen in het jaar dat ze 10 worden een uitnodiging om twee keer een HPV-vaccinatie te halen.
In de inclusieve folder van het RIVM voor vaccinatie tegen HPV staat met grote letters: ‘Het vaccin is veilig’. En verder: ‘Blijvende of langdurige bijwerkingen zijn niet bekend’.
Data-analist Wouter Aukema laat weten dat bij het Lareb tal van bijwerkingen zijn gemeld, waaronder syncope of flauwvallen, hyperpyrexie (een zeer hoge koorts of ernstige en ongewone verhoging van de lichaamstemperatuur) en epilepsie.
Bij de beesten af
Narcolepsie of slaapziekte is ook gemeld na HPV-vaccinatie, ontdekte Aukema. De overheid moest miljoenen aan schadevergoedingen betalen nadat bleek dat het Mexicaanse griepvaccin Pandemrix narcolepsie veroorzaakt bij mensen.
Iemand merkt op: “Als het niet zo triest was zou ik de humor ervan inzien. Nu zie ik alleen bewuste misleiding.” Waarop Aukema zegt: “Bij de beesten af inderdaad.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Der Spiegel verklaart Bush per ongeluk dood
Zuid-Korea: 92% volwassenen volledig ‘gevaccineerd’, aantal ernstige ‘gevallen’ bereikt recordpiek
RIVM-data over stikstof ‘onjuist en onvolledig’. Lees dit explosieve rapport
Uiterst dubieuze werkwijze KNMI onder vuur. Kijk naar deze clash tussen Baudet en de D66-minister van Milieu
De Jonge bombardeert Kamerbrief over coronavaccin tot STAATSGEHEIM: ‘Informatie kan ernstige schade toebrengen’
Gideon van Meijeren: dat wij stapje voor stapje deze richting in aan het bewegen zijn, daar krijg ik wel de rillingen van
Oud-premier Balkenende ontevreden over uitrol WEF-agenda: ‘We zijn niet on track’
Pensioenfonds ABP belegt miljoenen in doodstraf-gif
Ongekend grote Romeinse schoenen gevonden bij opgravingen: ‘Zouden de verhalen over reuzen dan toch geen sprookjes zijn?’