Er is plotseling hernieuwde aandacht voor een merkwaardig verhaal over de Franse politica en oud-astronaute Claudie Haigneré.
Haigneré bracht in 2001 als eerste Europese vrouw een bezoek aan het internationale ruimtestation ISS. Van 2002 tot 2005 was ze minister in de regering van Jean-Pierre Raffarin.
In december 2008 werd Haigneré bijna bewusteloos in haar woning gevonden. Het bleek dat ze een overdosis slaappillen had genomen, schrijft Het Nieuwsblad.
Iets ontdekt
Over wat er daarna gebeurde, hangt een grote waas van mysterie. Ze zou onder meer geschreeuwd hebben ‘dat de aarde gewaarschuwd moet worden’. Ook zou ze zijn vastgebonden.
Volgens complottheoretici had de voormalige astronaute tijdens haar onderzoek mogelijk ‘iets ontdekt over buitenaards leven dat verborgen moest blijven’.
Ze wijzen er verder op dat er een paar uur na de zelfmoordpoging brand uitbrak in het instituut waar Haigneré onderzoek deed naar menselijk DNA.
Waarschuwen
Zelf zei ze naderhand dat ze een burn-out had en dat het geen zelfmoordpoging was. Veel mensen denken echter dat ze de wereld wilde waarschuwen voor aliens.
YouTube-kanaal UFOmania maakte er onlangs een video over. Hoewel de beweringen in de video niet kunnen worden nagetrokken, is het filmpje al ruim 1,3 miljoen keer bekeken.
Het is niet bekend waarom de complottheorie nu plotseling weer opduikt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Straling maakt ziek. Dit is wat slachtoffers erover te zeggen hebben
Banken zijn een soort junk en dealer tegelijk geworden, ze pushen ons om veel schulden te maken. Dit is het alternatief
Government Sachs: “Witte Huis valt in handen van zakenbank Goldman Sachs”
Gat in de tijd maakt gebeurtenissen onzichtbaar
Econoom: ergste financiële crash uit de geschiedenis komt eraan
Bizarre metalen ballen vallen uit de lucht in China
Schipper laat zien: er worden ‘vieze spelletjes gespeeld’ die brandstofprijzen laten pieken
Er zijn genoeg redenen om niet te gaan stemmen bij de Europese verkiezingen. Dit zijn er 7
Gommers en kabinet krijgen volle laag: ‘Onze ziekenhuiszorg is stuk. Heel erg stuk!’