Wetenschap

Zesde zintuig ‘bestaat in het brein’

Help door deze informatie met jouw kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het brein beschikt naast gezichtsvermogen, gehoor, reukzin, smaakzin en voelen over nog een ‘zesde zintuig’.

Volgens Benjamin Harvey van de Universiteit Utrecht is het zesde deel van het brein, net als de overige vijf secties die geassocieerd worden met zintuigen, op een topografische manier geordend.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Het deel dat door Harvey is ontdekt brengt getallen in ons brein in kaart en telt voorwerpen in de wereld om ons heen, een concept dat ook wel ‘numerositeit’ wordt genoemd.

Stippen

“We gebruiken symbolische getallen om numerositeit en andere aspecten van grootte weer te geven, maar het symbool zelf is slechts een voorstelling,” zei Harvey in een verklaring.

Om dit zesde zintuig te ontdekken vroegen Harvey en zijn collega’s acht volwassen proefpersonen om naar een variërend aantal stippen te kijken terwijl de neurale reactie in het brein werd geanalyseerd.

Het team kwam tot de ontdekking dat numerositeit op een topografische manier is geordend in het menselijk brein. Groepen met kleine stippen werden door neuronen in één gebied van het brein gecodeerd, terwijl groepen met grotere stippen in een ander deel werden gecodeerd.

Cognitieve functies

Harvey toonde aan dat topografie niet alleen wordt aangewend voor lagere cognitieve functies, zoals de basiszintuigen, maar ook voor hogere cognitieve functies.

De ontdekking van dit zesde zintuig zal er volgens Harvey toe leiden dat we de unieke numerieke en wiskundige vermogens van de mens beter kunnen leren begrijpen.

Bron: Foxnews.com via Eurekalert.org

Gerelateerd:

 

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit waardevol?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

13 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
C.J. Deckers
C.J. Deckers
11 jaren geleden

Bovenstaande artikel begint met:
“Het brein beschikt naast gezichtsvermogen, gehoor, reukzin, smaakzin en voelen over nog een ‘zesde zintuig’.”

Voor de helderheid:
1. Het is niet het brein dat beschikt over bovengenoemde zintuigen, maar ons menselijk lichaam.

2. Het zesde zintuig is daarbij ons evenwichtszintuig, waarmee we onze positie kunnen bepalen. Er zijn zelfs nog andere zintuigen. Dus wanneer houden we eens op de hardnekkige desinformatie te verkondigen over een “zesde” zintuig?

Henk001
Henk001
11 jaren geleden

Beetje misleidende kop. Iedereen denkt bij “zesde zintuig” aan iets paranormaals, maar dat is hier helemaal niet aan de orde.

loesje
loesje
11 jaren geleden

???????????? vraagtekens dat roept het bij mij op!!proef personen die naar stippen moeten kijken???? ik ben geboren met een 6 de zintuig,wij allemaal,alleen is het bij de een sterker ontwikkeld dan bij de ander, en ik ben geboren met een zeer sterk ontwikkeld 6 de zintuig,zoals al mn andere zintuigen ook sterk ontwikkeld zijn….dat is niet altyd makkelijk, want je weet,ziet, ruikt en voelt ,hoort van alles soms teveel, misschien moeten ze eens gaan testen op die mensen,met hoog gevoeligheid, zijn we gelijk van het woord paranormaal af,want jaaa,met dat 6 zinstuig, kan ik in een wereld kijken die voor andere nog gesloten zijn.. maar al die onderzoeken!! heb er weinig vertrouwen in.

wolfje
wolfje
11 jaren geleden

moet je dat aan ons brein toe schrijven? ‘wij zijn ons brein’?

Rogonow
Rogonow
11 jaren geleden

Ik heb al vaker duidelijk willen maken dat er nog meer zintuigen zijn:
Evenwichtszin en Proprioceptie!
Ik heb al eerder opgeroepen om te overwegen of we zenuwcellen op zich ook als zintuig moeten gaan beschouwen, omdat daarmee ook waar te nemen valt! Die noem ik dan liever niet zesde zintuig, maar liver achtste zintuig.

Leo
Leo
11 jaren geleden

de Mazdaznan-leer spreekt over 12 zintuigen, zie
http://www.avoratio.nl/Allerlei/LovingHeart/?topic=Zintuigen

En betreffende het tellen van stippen heb ik al een poosje iets dat als voorbeeld kan dienen op
http://www.avoratio.nl/Allerlei/Humor/?topic=Inbetween

Veel plezier !
Leo.

Jo
Jo
11 jaren geleden

@Wolfje,als wij ,zoals je zo stellig beweert, ons brein zijn…dan kun je mij misschien beter eerst eens duidelijk maken wat jij onder “ons brein” verstaat? Ik heb zo het idee dat jij dààronder ons rationeel vermogen begrijpt.Ik kan jou daarin geen ongelijk in geven.Echter wél als jij beweert dat we ons brein zijn, en zoals je onderliggend meent te mogen beweren -dat we zijn omdat we brein zijn !!!! In godsnaam, hebben we verdorie enkel ons brein en onze zgn. rationele eigenschappen om te “Zijn”??? Ik dacht het niét .We hebben verdorie ook nog zoiets als onze ziel.Datgene wat geen ratio nodig heeft om ons te vertellen en ons innerlijk te laten voelen en weten wat goed en juist is en wat niét.Je kan dat, afhankelijk van wié en hoé jij bent misschien oubollig vinden klinken…maar ga bij jouzelf maar eens na…Als je eerlijk bent tegenover jezelf zal je zelf al wel gemerkt hebben dat er een stem binnenin zit die jou laat voelen wat juist is en wat niet.Die stem heet het geweten , en dat is de stem van de ziel , en dat heeft met het puur rationele brein niks van doen.Dat is een stem waar we beter wat méér naar luisteren en handelen.Zie maar wat dat brein in al zijn pretentieuze zelfoverschatting in de wereld allemaal aanricht.Om van schaamte dood te vallen is het!!!Ik heb al vaak gedacht dat ons mensdom eigenlijk meer de nadruk mag leggen op mens-DOM..om een béétje eerlijk te blijven, en wat minder pretentie te hebben .Om te beweren dat we ons brein zijn en het voor te stellen alsof er niet zoiets als een ziel bestaat vind ik hoogst persoonlijk een hééél erge degradatie van onze intrinsieke capaciteiten als menselijke levensvorm. Maar helaas ziet de situatie er tegenwoordig van langs om méér zo uit…

Densie
Densie
11 jaren geleden

twaalf zintuigen zijn er!!
en daarmee samen werken met: imaginatie…
inspiratie…
intuitie….!
de bron doorlicht met de Heilige Geest!
That’s enlightened!
That’s FREE!
All is One and One is All!

kengai
kengai
11 jaren geleden

Dit is weer echt zo,n westers onderzoekje, waar ze nog steeds vasthouden dat lichaam en geest 2 aparte apparaten zijn.

Kev
Kev
11 jaren geleden

Zolang men er onder verstaat dat dit geen betrekking heeft op het paranormale, kan ik ermee leven.

Onlangs was er de zoveelste uitdaging om zogezegde paranormale mensen een miljoen uit te keren indien ze konden bewijzen over paranormale krachten te beschikken. En zoals steeds: zeer veel kandidaten en evenveel mislukkingen.

Carpa
Carpa
11 jaren geleden

[quote name=”Kev”]Zolang men er onder verstaat dat dit geen betrekking heeft op het paranormale, kan ik ermee leven.

Onlangs was er de zoveelste uitdaging om zogezegde paranormale mensen een miljoen uit te keren indien ze konden bewijzen over paranormale krachten te beschikken. En zoals steeds: zeer veel kandidaten en evenveel mislukkingen.[/quote]

Ik begrijp deze reactie erg goed. Het sluit evenwel geenszins uit dat er wel degelijk, en ik noem ze gemakkelijkheidshalve “bijzondere ontwikkelingen” kunnen plaatsvinden en reeds hebben plaatsgevonden.
De basis-intentie van dit miljoen-project ging er nooit vanuit dat het mogelijk is, dat is één. Twee, zij die zichzelf willen “bewijzen” om zo deze prijzenpot te winnen, hebben niet de correcte ‘drive’ om tot een succesvol eindresultaat te komen.
Vandaar dat dit project over en over laat zien dat wat men wil zien namelijk: dat het niet kan.

Ik stel voor dat men zich niet meer ‘wil bewijzen’. Weet het uwe en lach. Als men de basis-intentie ervan geen extra lading meer geeft en dit principe toepast dan ontvouwen zich automatisch “bijzondere ontwikkelingen”.

Dat bepaalde zaken eindelijk als valide data behandeld worden is een stap in de goede richting, maar voor pro’s van bepaalde zaken of wat we ‘bewijs’ noemen zijn er weer evenveel contra’s. Het allerbelangrijkste is niet de erkenning van wat je kan, maar het gebruik van je capaciteiten zonder dat anderen erdoor in verwarring geraken. Verwarring veroorzaakt angst bij mensen en angstige mensen is het vermogen tot begrijpen en rede uitgeschakeld/ontnomen. Doe je ding en laat de rest voor wat het is zonder te oordelen.

“Je kunt een probleem niet oplossen met de denkwijze die het heeft veroorzaakt. Probeer niet iemand te zijn van succes, maar iemand te zijn van waarde.” Albert Einstein.

Carpa
Carpa
11 jaren geleden

[quote name=”kengai”]Dit is weer echt zo,n westers onderzoekje, waar ze nog steeds vasthouden dat lichaam en geest 2 aparte apparaten zijn.[/quote]
Goed opgemerkt kengai. Men ‘dropt’ liefst zaken ‘verstaanbaarder’ in vakjes. Het betreft erg correct om een holistsch gegeven. Beiden/alles is met elkaar ‘verbonden’ of één, as ONE zoals ik hier ook kan lezen bij een post. Wetenschappers weten per definitie niet wat ze doen anders heette het niet ‘onderzoeken’, lol!
Zolang men het lineair denken blijft toepassen en niet wenst over te gaan naar het circulaire, zal men zichzelf blijvend beperken. Gun de evolutie tijd, t komt goed.

Pascal A
Pascal A
11 jaren geleden

In death with Madonna.

Back to top button
13
0
We lezen graag je reactie!x