Zestien procent van de Fransen denkt dat er sprake is van een ‘zionistische samenzwering op wereldschaal’, zo blijkt uit een nieuwe peiling die is gehouden door de Franse liberale denktank Fondapol.
Daarnaast denkt een kwart dat ‘het zionisme een internationale organisatie is die de wereld en samenleving in het voordeel van de Joden probeert te beïnvloeden’. Dat meldt de krant The Algemeiner Journal.
De Israëlische nieuwssite jssnews.com kwam tot de ontdekking dat 54 procent van de mensen die videodeelsites als informatiebron zien, gelooft dat de uitspraken van de Franse komiek Dieudonné M’bala M’bala over een wereldwijde zionistische samenzwering op waarheid berusten.
35 procent van de ondervraagden gelooft dat ‘Joden misbruik maken van hun status als slachtoffer van genocide tijdens de Tweede Wereldoorlog’ en een kwart beweert dat ‘Joden te veel macht hebben op het gebied van economie en financiën’. 22 procent zei dat ‘Joden te veel macht hebben in de media’ en 19 procent meent dat ‘Joden te veel macht hebben in de politiek’.
De Europese Commissie heeft op basis van dit soort onderzoeken besloten om vanaf 2015 juridische stappen te ondernemen tegen landen die de regels over antisemitisme, racisme en Holocaustontkenning niet naleven, meldt NRG News.
Frans Timmermans, de eerste vice-voorzitter van de Europese Commissie, zei tijdens de Conferentie van Europese Rabbijnen in Brussel dat de Commissie ‘juridische stappen zal ondernemen tegen EU-lidstaten die onvoldoende optreden tegen antisemitisme en racisme’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Politieagente heeft genoeg van de coronaregels en staat op
Orwell in Ierland: ‘We beperken de vrijheid om de vrijheid te beschermen’
Volgens Rutger Castricum heeft Jack van Gelder ‘desinformatie’ verspreid over coronaprik: kijk en oordeel zelf
Woede nadat ‘oorlogshitser’ Rutte wéér 1 miljard euro vrijmaakt voor Oekraïne: ‘Ronduit schandalig’
Ligt diep onder het aardoppervlak een oude aarde verscholen?
Extreme ziektegolf richt slagveld aan in peloton: ‘Misschien een gevolg van de vaccinatie’
Vrijgegeven e-mails: Journalist meldt Marion Koopmans trots dat hij ‘complottheorie’ heeft gedebunkt
Ongelooflijk: Burn-out in 1 week weg
Psychiatrische medicijnen op twee na grootste doodsoorzaak