NAVO-chef Rutte gaf afgelopen week in Brussel een persconferentie na een vergadering met de NAVO-ministers van Defensie.
Na afloop merkte Bloomberg-verslaggeefster Andrea Palasciano op dat de NAVO enkele weken geleden aan de rand van een grote crisis stond. Ze verwees daarmee naar de aanspraak die de VS maakten op Groenland en vroeg Rutte welke lessen we sindsdien hebben geleerd en hoe hij gaat voorkomen dat dit nog eens gebeurt.
Rutte: “Biggest difference between NATO and what was formerly known as the Warsaw Pact? NATO is a coalition of democracies with free media, various types of politicians, from right of center, left of center, whatever. Voted in full sovereignty by their national populations.”… https://t.co/3lcbIcXVq1 pic.twitter.com/RrlqCR2CMZ
— Margarita Simonyan (@M_Simonyan) February 13, 2026
De oud-premier deed vervolgens een opmerkelijke uitspraak. “Weet u wat het verschil is tussen de NAVO en het voormalige Warschaupact? De NAVO is een coalitie van democratieën met vrije media en met politici […] die zijn gekozen door hun eigen bevolking,” zei hij in z’n beste Engels.
En dat betekent dat er altijd debatten en discussies zullen worden gevoerd binnen de NAVO, voegde Rutte eraan toe. Het zou volgens hem “heel saai” zijn als dat niet het geval was. Hij zei zich daar geen zorgen over te maken.
Eerder zei Rutte op het WEF in Davos dat we journalistiek en de ‘vrije pers’ nodig hebben om aan de mensen te kunnen uitleggen ‘wat er echt speelt’. “Maar dat kost geld,” voegde hij eraan toe.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





3 redenen waarom Amerika verantwoordelijk is voor wat er in Oekraïne gebeurt
Als je afwijkt van de mainstream word je aangevallen door de wereldwijd opererende nepnieuwsfabrieken. Hongaarse minister gaat vol in de aanval
Turkije: De zoveelste CIA-operatie onthuld door journalisten
2 ministers ‘roeien vlak voordat ze definitief weggaan nog even de hele landbouw en visserij uit’
Je kon erop wachten: de FBI ziet complottheorieën als terroristische bedreiging. Wat zit hierachter?
Zo ‘groen’ en ‘geldbesparend’ zijn zonnepanelen echt. ‘Hoezo beter voor het milieu?’
Wetenschappers TU Delft vinden zelfhelend biologisch beton uit
“Moderne onderwijssysteem brengt gehoorzame lege omhulsels voort die in eindeloze Truman Show leven”
Mysterieuze runensteen van de Vikingen waarschuwt voor nieuwe ijstijd. Wetenschappers kraken 1200 jaar oude code