Je kon erop wachten. De FBI ziet complottheorieën vanaf nu als terroristische bedreiging, zo blijkt uit een document waar Yahoo News de hand op heeft weten te leggen.
In een rapport van het FBI-kantoor in Phoenix van 30 mei valt te lezen dat binnenlandse extremisten die zich laten leiden door complottheorieën, een steeds grotere bedreiging vormen.
In het document worden QAnon, een netwerk dat gelooft in een complot van de Deep State tegen president Trump, en Pizzagate, een theorie over een pedonetwerk rond Clinton, specifiek genoemd.
Echte complotten
Volgens de veiligheidsdienst zorgen deze complottheorieën ervoor dat ‘zowel groepen als individuele extremisten zo nu en dan gewelddadigheden plegen.
Deze dreiging wordt gevoed door ‘de ontmaskering van echte complotten of cover-ups waarbij overheidsfunctionarissen of hooggeplaatste politici zich schuldig maken aan illegale of schadelijke activiteiten’.
De FBI zei niet om welke politieke leiders of cover-ups het ging.
De dienst schrijft over de oorsprong van QAnon dat ‘Q’, een vermeende overheidsfunctionaris, geheime informatie op internet zet over de strijd die president Trump zou voeren tegen de Deep State en elites.
Anti-overheid extremisme
De complottheoretici vallen bij de FBI in de categorie ‘anti-overheid extremisme’.
Het Pizzagate-complot zorgde ervoor dat een 28-jarige man een restaurant in Washington D.C. binnendrong en daar begon te schieten.
Hij dacht dat er kinderen werden vasthouden.
Op 19 december vorig jaar werd een man uit Californië opgepakt nadat er bommateriaal in zijn auto was aangetroffen.
Vraagtekens
De man zou van plan zijn geweest ‘een monument bij een satanische tempel op te blazen om aandacht te vragen voor Pizzagate en de Nieuwe Wereldorde, die de samenleving ondermijnen’.
Historicus David Garrow zet vraagtekens bij het document van de FBI.
Hij zei dat de veiligheidsdienst aanneemt dat het geweld voortkomt uit ideologische overtuigingen in plaats van mentale aandoeningen.
“De man die begon te schieten in de pizzeria in D.C.: is hij een rechtse activist of gestoord?” vroeg hij.
In de gaten
Professor Joe Uscinski van de Universiteit van Miami voegde hieraan toe: “Zo’n 60 tot 80 procent van het land gelooft in complottheorieën rond JFK. Dat zijn natuurlijk lang niet allemaal extremisten.”
Voormalig FBI-agent Michael German zei dat de FBI complottheoretici classificeert als extremisten als excuus om ze in de gaten te kunnen houden.
“Het aantal groepen dat in de categorie ‘extremistisch’ valt, wordt alsmaar groter,” zei hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerikaanse kolonel: Oekraïne is helemaal niet aan de winnende hand, kijk op de kaart
Associate professor over Pfizer Papers: ‘Risico’s van mRNA-prik lijken aan de hele forse kant’
We redden de aarde, maar de mensheid gaat ten onder. Dit is de paradox van de groene gekte
Emile Ratelband woest: ‘Jongens, zeg er toch iets van! Dit kan toch zomaar niet’
Wetenschappers ontdekten iets onverklaarbaars onder Grote Piramide, blijkt uit geheime KGB-documenten
Tomas Young: de oorlogsveteraan die Bush en Cheney op pijnlijke wijze in hun hemd zette
FVD wordt te pas en te onpas beticht van banden met Rusland, maar kijk eens wat er gebeurt als de rollen omgedraaid zijn
Baanbrekend onderzoek onthult reden voor agressief en asociaal gedrag
Ook jij kunt je afweersysteem sturen als ‘Iceman’ Wim Hof