Nederland trekt in totaal meer dan 120 miljoen euro uit voor nieuwe hulp aan Oekraïne. Het demissionaire kabinet geeft het land 87 miljoen euro voor de aankoop van artilleriegranaten en 10 miljoen voor het versterken van de cyberverdediging.
Het kabinet steekt ook nog eens 25 miljoen in een fonds waaruit wapens voor Kiev worden gefinancierd, laat demissionair minister van Defensie Ollongren weten.
“Het is van groot belang Oekraïne te steunen voor niet alleen de korte, maar ook de lange termijn,” stelt Ollongren. Nederland heeft inmiddels al meer dan 2,6 miljard euro aan militaire steun aan Oekraïne gegeven.
Bodemloze put
Het demissionaire kabinet wil ondertussen 500 miljoen euro bezuinigen op de jeugdzorg.
Ouderen moeten bovendien gaan betalen voor een kopje koffie in het verpleeghuis. We moeten beseffen dat we collectief een stukje armer worden, zei Sigrid Kaag. Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons reageert: “Ten gunste van de bodemloze put die Oekraïne heet.”
Maar wel geld over de balk smijten voor een oorlog
“Hoppa! Nog eens 120 miljoen aan wapentuig naar Oekraïne. Intussen moeten ouderen in verpleeghuizen zelf hun koffie of thee gaan betalen à €2,50 voor een kopje koffie en €1,75 voor een kop thee. Zelfs dat kan niet meer gratis! Maar wel geld over de balk smijten voor een oorlog!” schrijft singer-songwriter Nicky Monreau.
Arash Mashadi (BVNL) vraagt: “Nog meer belastinggeld naar Oekraïne! Dat ministers zo roekeloos met belastinggeld mogen omgaan is te idioot voor woorden. Kan iemand mij uitleggen of dit zomaar mag, wanneer er zo weinig draagvlak is?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Huisarts Rob Elens vandaag voor medisch tuchtcollege om voorschrijven ‘verboden’ coronamiddel: ‘Zeldzame held’
Hoe één van de belangrijkste defensiebedrijven van Nederland is gekoppeld aan het WEF
Ex-CIA-agent biecht op: ‘Buitenaardse toestellen in Area 51’ (video)
VIDEO: Marokko in de ban van ‘uit de lucht vallende wolken’
Geavanceerde (mogelijk buitenaardse) technologie van de nazi’s. Dit CIA-document werpt licht op de zaak
9/11 was een inside job. Jeroen van Koningsbrugge vertelt in deze video waarom hij dat 100 procent zeker weet
Alle Syrische rebellengroepen zijn gelinkt aan het Amerikaanse militaire bedrijf Blackwater. Waarom dit belangrijk is
5 mensen STERVEN bij test coronavaccin in Oekraïne
Kinderen worden naar slavenkolonie op Mars gestuurd. Deze ex-CIA-medewerker zorgt voor opschudding met bizarre uitspraak