De Almeerse buschauffeur Jason Wolmuis is naar eigen zeggen van zijn bed gelicht door de politie in verband met een kritisch filmpje dat hij vorig jaar had geplaatst. Er volgde een rechtszaak – nota bene in Maastricht – waarna Jason zich moest melden bij het politiebureau in Almere om daar verplicht DNA te laten afnemen. Wat het afstaan van DNA te maken heeft met het plaatsen van een YouTube-filmpje is hem niet duidelijk, maar hij heeft wel zo zijn vermoedens.
Jason zegt overigens dat hij in het filmpje ‘kritiek uitte op een groep mensen’. In een video op Facebook benadrukt hij dat het DNA-onderzoek volledig tegen zijn wil is. Hij besloot toch mee te werken omdat hij anders opgepakt zou worden. Hij trok een parallel met de mondkapjesplicht, die onder andere geldt in het politiebureau waar hij gisteren was. “Dit heeft niks met gevaar te maken, dit heeft te maken met indoctrinatie, mensen brainwashen. Dit is alleen maar om te pesten en te kleineren.”
De politie voert zijn taken niet meer uit voor ons
Volgens de buschauffeur misbruikt het politieapparaat zijn macht om hem te kleineren. Een teken dat ik op de goede weg ben, zegt hij. “Maar ze zullen nog veel verder gaan, ze zullen nog veel meer dingen doen om mensen die opstaan en hun gezicht laten zien bang te maken, aan te pakken en te treiteren.”
“Word wakker,” zegt Jason, die is aangesloten bij de gele hesjes en de nationale bond tegen overheidszaken. “De politie voert zijn taken niet meer uit voor ons, maar voor de elite.”
In mei dit jaar haalde hij het nieuws toen hij het filmpje ‘NK Paaltjes Knallen 2020’ op Facebook zette, met de ‘score’ van het aantal afgebrande zendmasten per provincie. Hij zei zelf geen brand te stichten, maar er wel begrip voor te hebben. De media schreven destijds ook dat er gerechtelijke procedures liepen tegen Jason en dat het in zijn geval te maken zou hebben met een YouTube-filmpje.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Baudet vraagt 100 miljard van EU bij Nexit. Dit is het kinderachtige antwoord van Draghi
Uitspraken Rutte op klimaattop wekken woede: ‘Ga weg man’
Kwart 50Plus- en PVV-stemmers gelooft in vliegende schotels
Video prof. Capel: Kans op overlijden door coronaprik 173 keer groter dan door griepprik
Nog even over die ‘honderden’ Nederlanders die zijn overleden door hydroxychloroquine: zo zit het
Dankzij een Facebook-bug weten we nu wie de berichten van Greta Thunberg schrijft. Dit zijn haar poppenmeesters
Wetenschappers: op honderden miljarden planeten in de Melkweg kunnen levensvormen bestaan
Meest controversiële besluit dat een kabinet maar kan nemen, is volgens Kamermeerderheid ‘niet controversieel’
Green Deal-architect Samsom: ‘we hebben haast en moeten overstappen op een plantaardiger dieet’