Een Canadese federale rechtbank heeft bevestigd dat de federale verkiezingen van 2011, die werden gewonnen door de conservatieve premier Stephen Harper, frauduleus zijn verlopen.
De rechtbank oordeelde dat tijdens de verkiezingen van 2011 wijdverspreide verkiezingsfraude is gepleegd.
Volgens het vonnis ‘was er sprake van een georkestreerde inspanning om stemmen te vervalsen door iemand met toegang tot de kiezersdatabase van de Conservatieve Partij [van Harper]’.
Verbergen
De progressieve burgerorganisatie Council of Canadians heeft de Conservatieve Partij opgeroepen de kwestie te onderzoeken. Als er geen onderzoek volgt, probeert de partij duidelijk iets te verdoezelen, aldus de burgerorganisatie.
Volgens de Council of Canadians probeerde de partij de rechtszaak te ontregelen. Het lijkt er volgens de burgerbeweging op dat premier Harper iets te verbergen heeft.
“De uitspraak van de federale rechtbank nagelt de Conservatieve Partij van Canada aan de schandpaal,” zei algemeen directeur van de Council of Canadians Garry Neil. “Hooggeplaatste partijleden waren direct betrokken bij verkiezingsfraude of waren bijzonder nalatig,” zei hij.
Invloed
Eind vorig jaar schreef columniste voor de Toronto Star Carol Goar dat Stephen Harper, wiens vader bij Imperial Oil (Esso) zat, het niet zo nauw neemt met parlementaire democratie sinds hij minister-president is.
Volgens Goar worden Canadezen belast zonder dat hun gekozen vertegenwoordigers de kans krijgen om voor ze op te komen. Harper is geobsedeerd door invloed en geheimzinnigheid; hij heeft weinig tot geen contact met de afzonderlijke Canadese provincies en zet zich met name in voor de rechten van corporaties, aldus Goar.
Bron: CBC.ca, Presstv.ir
Gerelateerd:
- ‘Dystopische Nieuwe Wereldorde: Canada is kanarie in kolenmijn’
- Rechter Hooggerechtshof VS: ‘Elites moesten zwarte president goedkeuren’
- Hagel waarschuwde Obama voor nieuwe wereldorde
- Kwart Canadese verpleegkundigen zou eigen ziekenhuis afraden
- ‘Canadese overheid snoert wetenschappers de mond’ (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





We steken als struisvogels onze kop in het zand. Professor legt uit waarom aliens waarschijnlijk slimmer zijn dan wij
Hillary Clinton accepteerde 400 miljoen aan illegale Russische campagnedonaties. Poetin gooit knuppel in hoenderhok
Kijk: Bosma & Baudet zetten AIVD meedogenloos in hemd
Testen van vaccins in Afrika gaat soms behoorlijk mis, waarschuwt politicoloog
Half Nederland in de kou door warmtepomp. Hoogleraar legt uit waarom we niet zonder gas kunnen
Hoogste ambtenaar bij Onderwijs doet stof opwaaien: ‘Als Gideon van Meijeren dit had gezegd zou hij worden aangeklaagd’
De Sluier
Geniale schooljongen (16) lost 350 jaar oude vraagstukken op
Dankzij een Facebook-bug weten we nu wie de berichten van Greta Thunberg schrijft. Dit zijn haar poppenmeesters