Het ministerie van Volksgezondheid (VWS) heeft de afgelopen vier jaar bijna een ton geschonken aan een praatclub die door grote farmaceuten is opgericht.
Deze club probeert het geneesmiddelenbeleid in ons land te beïnvloeden en wordt daarbij geholpen door de overheid.
In dit netwerk wordt op verzoek van medicijnfabrikanten GlaxoSmithKline en Janssen Cilag, dat onderdeel uitmaakt van Johnson & Johnson, met de top van het ministerie, ziekenhuisbestuurders en apothekers geprobeerd het geneesmiddelenbeleid te beïnvloeden, zo blijkt uit onderzoek van De Telegraaf.
WOB-verzoek
Enkel de grote farmaceuten zijn vertegenwoordigd, niet de producenten van goedkope en even effectieve generieke geneesmiddelen.
Door middel van een WOB-verzoek wist de krant te achterhalen dat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, met aan het hoofd Edith Schippers, ieder jaar zo’n 24.000 euro schenkt aan de club. Het ministerie wil niet zeggen waar het geld voor wordt gebruikt.
Apollo Netwerk
Staatssecretaris van Volksgezondheid Martin van Rijn was in 2007 betrokken bij de oprichting van dit zogenoemde Apollo Netwerk. Volgens de krant maken ook Hugo Hurts, sinds jaren directeur geneesmiddelen op het departement en de nieuwe topambtenaar van het ministerie, en het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) deel uit van de eliteclub.
Net als in het geval van de beruchte Bilderbergconferentie hebben deelnemers van het Apollo Netwerk een aantal verklaringen ondertekend op basis waarvan het ministerie verslagen van de bijeenkomsten niet openbaar mag maken.
Bron: Telegraaf.nl
Gerelateerd:
- Spotgoedkoop medicijn tegen kanker niet interessant voor farma-industrie
- Bijna onmogelijk om medicijnmakers aan te klagen voor bijwerkingen
- Ben Goldacre: leugens in de medicijnindustrie (video)
- Big Pharma ontmaskerd in nieuwe film over vaccins
- Geheimzinnige Bilderberggroep strijkt neer in Watford
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Er is genoeg bewijs dat dinosaurussen en mensen tegelijkertijd hebben geleefd”
Ligt er een bevroren stad verborgen onder het ijs van Antarctica? Volgens deze theorie wel
Zorgen over ontwikkelingen rond digitale euro: ‘Dit is niet alleen zorgelijk, dit is heel eng!’
De planeet zal van hen zijn. Gepensioneerde hoogleraar trekt verrassende conclusies over buitenaardse ontvoeringen
Verpleegkundige maakt gehakt van Hubert Bruls: ‘Wij zijn niet overbelast door een virus’
Kinderarts klapt uit de school: ‘We worden betaald om je kinderen te vaccineren’
Het maakt niet uit op wie je stemt. De geheime overheid gaat toch niet veranderen
Ik zag mensen lopen op Mars. Medewerker NASA doet opmerkelijke uitspraken in radioshow
1984 van Orwell komt nu wel heel dichtbij in Nieuw-Zeeland