De Duitse nieuwszender n-tv hield een interview met Oekraïense soldaten die onlangs de stad Izjoem in de regio Charkov hebben ingenomen, toen er plots een Oekraïens pantservoertuig voorbij reed met op de zijkant een hakenkruis.
Duitse NTV maakt een reportage over het Oekraïense leger.
---Lees verder na dit advertentieblokje---Komt er opeens een Oekraïens pantservoertuig met een hakenkruis voorbij.
Best wel ongemakkelijk. pic.twitter.com/8Wn97vO0uj
— Cees (@CeesCees72) September 22, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
De beelden gingen het hele internet over en ondersteunen de bewering dat veel Oekraïense soldaten het nazigedachtegoed aanhangen. Rusland is naar eigen zeggen de speciale militaire operatie in Oekraïne begonnen om het land onder meer te denazificeren.

Afgelopen week publiceerde het presidentiële kantoor van president Zelenski een afbeelding waarop hij poseert met een Oekraïense soldaat die een nazi-embleem op zijn uniform draagt. Deze foto is ook gemaakt in Izjoem.
Het embleem lijkt op een symbool dat de SS gebruikte tijdens de Tweede Wereldoorlog. De foto is stilletjes verwijderd. Eerder plaatste president Zelenski een foto van een soldaat die een symbool van de SS Totenkopf Division op zijn uniform droeg. Dat deed hij bij een bericht over Overwinningsdag. Die foto werd binnen een half uur verwijderd.
Abrupt afgekapt
Toen de Russische VN-gezant Dmitri Poljanski in een interview met de Britse zender Sky News zei dat dit betekent dat Groot-Brittannië een regime steunt dat nazisymbolen tentoonspreidt, werd hij abrupt afgekapt.
“Ziedaar, de beroemde vrijheid van meningsuiting in het Westen,” schreef Poljanski op Telegram. “Nu denken ze wel 100 keer na voordat ze Russische diplomaten uitnodigen in een live-uitzending.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wereld op zijn kop: Grieken en Cyprioten veel rijker dan Duitsers
Jij financiert de mensensmokkelaars die migranten naar Europa brengen. Gelekte documenten schetsen duister beeld
Kijk: Laaiende Kees van der Staaij wast D66’er Jan Paternotte even de oren
Zo spot je Russische inmenging tijdens de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen! De ultieme gids
De reuzen van het Oude Amerika (video)
Onderzoek werpt nieuwe blik op ouderdom van de piramides van Gizeh: 19.000 tot 23.000 jaar vóór Christus
Bewijzen deze twee foto’s met dezelfde achtergrond dat de maanlandingen nep waren?
‘Het is echt een grof schandaal, alle stikstofbeleid dient onmiddellijk te worden stopgezet’
Worden we aardig geboren?