De Nationale Bond tegen Overheidszaken heeft namens 4470 mensen strafaangifte gedaan tegen Mark Rutte en de zijnen. Deze collectieve aangifte is gedaan op het politiebureau van Sneek.
Er is aangifte gedaan tegen Rutte, De Jonge, Ollongren, Schouten, Van Ark, Grapperhaus en Kaag wegens onder meer deelneming aan een criminele organisatie die het oogmerk heeft het plegen van misdrijven tegen de menselijkheid, ernstige schendingen van het internationale humanitaire recht, het veroorzaken van de dood of lichamelijk letsel door schuld, het bewust en systematisch vrees aanwakkeren en handelen tegen de veiligheid van de Nederlandse staat en haar burgers, en het handelen met het oogmerk het Rijk geheel of gedeeltelijk onder vreemde heerschappij te brengen.
Politieagenten in diverse gemeenten weigerden aangiften op te nemen
De aangifte namens de 4470 mensen is in Sneek gedaan omdat de Bond berichten kreeg waaruit bleek dat politieagenten in diverse gemeenten weigerden om aangiften tegen Rutte op te nemen. De Bond schatte dat de kans op weigering van aangifte in Sneek klein was.
Het Openbaar Ministerie is nu verplicht om een besluit te nemen over het wel of niet in behandeling nemen van de aangifte. Als het OM de aangifte niet serieus neemt, dan start de Bond een zogeheten artikel 12 Sv-procedure bij het Gerechtshof. Als het Gerechtshof zich achter het OM schaart, dan wordt er een klacht ingediend bij het Internationaal Strafhof.
[Nationale Bond tegen Overheidszaken]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Er zitten 2000 ongeteste chemicaliën in voedsel in de supermarkt. Dit zijn de meest gevaarlijke
Gewaagde documentaire over World Economic Forum: ‘De kop van de slang wordt afgehakt’
Burgemeester Urk gaat niet handhaven op coronapas: ‘Dit is nieuw leiderschap’
‘Joe Biden is een terrorist die moet worden berecht’
Den Haag gaat fossiele voertuigen weren uit groot deel van de stad, met ‘grote gevolgen’
“Boven de koning der Nederlanden staan de criminelen”
Uitspraak Marion Koopmans over ‘hypen van epidemieën’ wekt grote verbazing: ‘Schaamtelozer en hypocrieter zal het niet worden’
Boer in kerstboodschap: ‘Het is echt niet best wat ze met ons van plan zijn’
Natuurkundigen stuiten op onverklaarbare hoogenergetische deeltjes