Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) haalde zich donderdag tijdens het debat over agressie tegen journalisten de woede van veel collega-Kamerleden op de hals. Hij zei onder andere dat geweld plaatsvindt vanuit linkse hoek. En dat dit geweld het gevolg is van termen die de media bezigen. “Dat zijn gewoon de feiten. Die kan ik helaas niet veranderen. Waar zien we dat er sprake is van geweld tegen mensen die gedemoniseerd zijn? Dat is aan de lopende band geweld vanuit linkse hoek,” zei Van Meijeren.
Bij de interruptiemicrofoon meldde zich Corinne Ellemeet van GroenLinks. Mevrouw Ellemeet reisde begin vorige maand af naar Italië en twitterde na aankomst: “In Italia. Zo heerlijk.” Nog dezelfde maand twitterde mevrouw Ellemeet: “We hebben minder dan 10 jaar om klimaatverandering beheersbaar te houden.”
Diezelfde mevrouw Ellemeet zei dat ‘de rillingen mij echt over de rug lopen als ik de heer Van Meijeren hoor praten’. “De onafhankelijke media volledig diskwalificeren als fake news. Wat doet dat in een samenleving. En dan nog beweren dat zulke uitspraken niet leiden tot geweld.”
Luister….. pic.twitter.com/MYxgxQF89o
— ir.Enrique Cortes ™️ (@irEnriqueCortes) September 9, 2021
De feiten veranderen niet door uw rillingen
Van Meijeren zei: “Ik vind het heel vervelend dat de rillingen over uw rug lopen. Mij lopen de rillingen ook weleens over de rug, maar de feiten veranderen niet door uw rillingen.”
“Forum voor Democratie diskwalificeert onze onafhankelijke media en geeft aan dat journalisten onze samenleving ondermijnen,” stelde Ellemeet. “Dat zijn heel vergaande uitspraken, die mensen aanzetten tot allerlei gedrag. Het diskwalificeren van onze journalisten, die hun werk onafhankelijk doen, heeft gevolgen.”
Van Meijeren zei daarop dat Ellemeet ‘zich totaal tegenspreekt’ door het te hebben over ‘onze’ journalisten die onafhankelijk zijn. “Het zijn úw journalisten, niet de onze.”
Welke onafhankelijke media?
Hij wees erop dat de NPO onder leiding staat van een D66-baas die betaald wordt door de overheid en daar dus afhankelijk van is. “De zogenaamd onafhankelijke journalisten in Nederland hebben hun ziel ook al totaal verkocht.”
De FVD’er voegde toe dat de hoofdredacteur van de Volkskrant heeft opgeroepen om met één mond te spreken in de coronacrisis en de lijn van het RIVM te volgen. “Dat heeft niets meer te maken met het controleren van de macht. Dan ben je een applausmachine van de macht.”
Het Kamerlid zei daarnaast dat er vanuit het kabinet druk is uitgeoefend op De Telegraaf om niet al te veel kritiek te hebben op het RIVM. “Dus over welke onafhankelijke media heeft u het eigenlijk?” vroeg hij aan Ellemeet.
Kijk de ‘mean girls’ nou staan tegenover @GideonvMeijeren, wat zijn ze van slag met z’n allen. pic.twitter.com/jdqPEIdjuI
— Sietske Bergsma (@SBergsma) September 10, 2021
En wie stemde tegen?
“Het is dood- en doodeng dat wij in ons parlement een partij hebben die zulke uitspraken doet,” was het enige dat ze daar tegenin kon brengen.
Van Meijeren drukte haar nog eens met de neus op de feiten. “Forum voor Democratie heeft dit jaar nog een motie gesteund om geweld tegen journalisten harder aan te pakken. En wie stemde tegen? Onder meer mevrouw Ellemeet van GroenLinks.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Je gaat binnenkort betalen voor je CO2-uitstoot: ‘Ik dacht dat dit een extreemrechtse complottheorie was?’
Wob-stukken onthullen hilarische theaterstukjes van onze overheid en de NPO: hoe toevallig is dit?
Inspectie in actie tegen 50 artsen die ‘onjuiste informatie’ over vaccins verspreiden: ‘Doodenge ontwikkeling’
NXIVM-klokkenluider doet onthullingen over kindersmokkel, satanisme en Clintons. Beerput rond bizarre cult gaat steeds verder open
Satellietbeelden onthullen mysterieuze stad midden in de oceaan. Zijn dit resten van een verloren beschaving?
We worden allemaal betoverd door de occulte entertainmentwereld. Dit gratis Nederlandstalige boek legt een complot bloot op een schaal die bijna niet te bevatten is
Volgens de wetenschapsredacteur van de Volkskrant werd er niks ‘achtergehouden’. Klopt dat wel?
EU-parlementslid Christine Anderson wil WHO-werelddictatuur bestrijden
Huisartsen raken AstraZeneca-vaccin aan straatstenen niet kwijt: ‘We halen maar 30 procent’