Een hooggeplaatste Oekraïense functionaris die is afgezet wegens het verspreiden van desinformatie, heeft toegegeven dat ze loog over massaverkrachting door de Russen om westerse landen ervan te overtuigen meer wapens naar Oekraïne te sturen.
Ljoedmila Denisova, de voormalige Oekraïense ombudsman voor mensenrechten, werd afgezet na een motie van wantrouwen. Parlementslid Pavlo Frolov zei dat het verspreiden van misinformatie Oekraïne schaadt en dat er geen bewijs is gevonden dat Russische soldaten vrouwen en kinderen hebben verkracht.
Verschrikkelijke dingen
In een interview gaf Denisova toe dat ze heeft gelogen. “Toen ik bijvoorbeeld het Italiaanse parlement toesprak […] sprak ik over verschrikkelijke dingen om ze ertoe aan te zetten beslissingen te nemen in het belang van Oekraïne en het Oekraïense volk,” zei ze.
Denisova merkte op dat de Italiaanse Vijfsterrenbeweging in eerste instantie tegen wapenleveringen was, maar dat één van de partijleiders na haar speech zei dat ze Oekraïne zouden steunen door onder andere wapens te sturen.
Onzinbeweringen
Hoewel haar beweringen over massaverkrachtingen onjuist waren, werden ze gretig overgenomen door de media, waaronder CNN en de Washington Post. De onzinbeweringen van deze vrouw werden snel naar buiten gebracht door de media, maar rectificeren, ho maar, schrijft Chris Menahan.
De media hebben gedurende de oorlog al veel nepverhalen verspreid. De ‘factcheckers’ zijn nergens te bekennen. Denk bijvoorbeeld aan de misinformatie over Slangeneiland, de Geest van Kiev of de ‘aanval’ op een Holocaustmonument die nooit heeft plaatsgevonden.
[Zero Hedge via Summit News]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Aanstaande moeder ziet gezicht van overleden oma op baby-echo
‘NAVO-laptop gevonden op hoofdkwartier van Oekraïense nazigroep’
‘Ook Rabobank schuldig aan manipulatie Libor-rente’
Welke voedselingrediënten werken verslavend? (video)
Ralf Dekker over censuurplan Von der Leyen: ‘Dit is in feite de dictatuur ten top’
Het leven van Ona veranderde in een hel door de prik: ‘Elke dag is erger dan de vorige’
Zes op de tien rouwende mensen ‘zien of horen overleden geliefden’, maar durven er niet over te praten
Waarom moest de camera uit? Nieuwe beelden roepen vragen op over de aanval op 7 oktober
Duitse politicus pleit voor strenge klimaatlockdowns: ‘Er komt nooit een vaccin tegen CO2’