Hoe gaan we ervoor zorgen met elkaar dat er eerlijke verkiezingen komen? Die vraag stelde FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren vorige week tijdens een bijeenkomst in Lichtenvoorde.
“Daar ligt natuurlijk de aanname in besloten dat de verkiezingen niet eerlijk verlopen. Daar zijn ook sterke aanwijzingen voor, maar tegelijkertijd kan ik op dit moment in ieder geval niet bewijzen dat er gefraudeerd is bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen of gemeenteraadsverkiezingen,” zei Van Meijeren. “Dat bewijs is er gewoon niet.”
Hij voegde daaraan toe dat verkiezingen gaan over meer dan het verkiezingsproces zelf. “Eerlijke verkiezingen kunnen niet gehouden worden als een deel van de meningen niet geuit mag worden en als ‘desinformatie’ wordt aangemerkt. Want verkiezingen kunnen alleen eerlijk verlopen als mensen zich volledig hebben kunnen informeren over alle verschillende standpunten en hun eigen afweging hebben kunnen maken,” zei Van Meijeren.
Gefraudeerd met verkiezingen, Gideon legt uit pic.twitter.com/HjboOVUUIN
— dave (@guitarguymen) July 2, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Eigenlijk al niet eerlijk
Als een deel van de meningen niet gehoord mag worden, dan zijn daarmee de verkiezingen eigenlijk al niet eerlijk, aldus het Kamerlid.
Hij wees erop dat linkse partijen vooraan stonden om te zeggen dat de verkiezingen in Hongarije niet eerlijk waren verlopen omdat premier Viktor Orban alle media in handen heeft.
Meest zorgwekkende
“Dan denk ik: wie hebben dan de media in Nederland in handen? Het is het Staatsjournaal waarmee iedere avond propaganda alle huiskamers ingeslingerd wordt. Het is het onderwijs waar onze kinderen al van jongs af aan gehersenspoeld worden,” zei Van Meijeren.
“Die vrijheid van meningsuiting is essentieel en zolang die er niet is, kun je in dat opzicht eigenlijk niet spreken van eerlijke verkiezingen. Ik kan niet bewijzen dat er is gefraudeerd, maar het meest zorgwekkende is dat we niet meer met zekerheid kunnen zeggen dat dat niet zo is omdat dat proces niet meer transparant verloopt. Dat voedt het wantrouwen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Marine heeft topgeheim programma voor onbekende objecten in zee. UFO-expert vertelt over zijn opmerkelijke ervaring
Sinds 2001 zijn er 20 pandemiesimulaties gehouden en ze zijn allemaal uitgewerkt door deze dienst
President Poetin op G20-top: “We weten dat jullie de Islamitische Staat financieren”
Aangifte tegen Rutte in Brussel: ‘Hij zou per direct aangehouden moeten worden’
9 complottheorieën die waar bleken te zijn
VIDEO: Wereldwijd erkende UFO-specialist levert ‘overtuigend bewijs dat UFO’s echt zijn’
De Braziliaanse UFO-crash: het Varginha-incident (video)
Boeren furieus: ‘Demonstreren heeft geen zin meer, we gaan het harder aanpakken’
Rechtszaak tegen pandemieverdrag, minister Dijkstra gedagvaard wegens ‘onrechtmatig tekenen’