Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen zegt een ‘betere uitleg van Den Haag’ te verwachten omtrent de asielwet. “Ik mis leiderschap.” Niet bij de staatssecretaris, maar bij de criticasters die ook verantwoordelijkheid dragen. “Zij moeten over hun schaduw heen stappen en zeggen hoe het moet,” aldus Bruls in het radioprogramma Sven op 1.
“Ik heb vanaf de Oekraïnecrisis gezegd: dit wordt niet leuk, dit wordt vies, hier zal veel discussie over komen onderling, met burgers, er zullen keuzes gemaakt worden die je niet leuk vindt. Ik vind het ook niet leuk om tegen mensen te zeggen: we gaan nu gedwongen toch hier een opvang doen, terwijl hun kinderen geen woning kunnen krijgen. Dat zijn de moeilijke afwegingen,” vervolgde Bruls.
Burgemeester Hubert Bruls verwacht een “betere uitleg van Den Haag” omtrent de asielwet. “Ik mis leiderschap.” Niet bij de staatssecretaris, maar bij de criticasters die ook verantwoordelijkheid dragen. “Zij moeten over hun schaduw heen stappen en zeggen hoe het moet.” #WNL pic.twitter.com/IJSxFtpdF6
— Sven op 1 (@Sven_op_1) October 24, 2022
Geen enkele democratische legitimiteit
PVV-Kamerlid Lilian Helder zegt: “Bruls moet zelf over zijn eigen schaduw stappen. Dat zal moeilijk zijn, om meer dan één reden.”
“Heel eng,” reageert PVV-Kamerlid Martin Bosma. “Er heeft zich een staat-in-de-staat gevormd. De Bruls-junta. Gebaseerd op de Wet op de Veiligheidsregio’s. Die gaat over branden et cetera. Niet over de asieltoestroom. Geen enkele democratische legitimiteit.”
Eerder legde Bosma in de Tweede Kamer uit waarom datgene wat CDA’er Bruls doet volledig in strijd is met de wet. Hij wees erop dat de Veiligheidsregio’s zijn opgericht naar aanleiding van de Bijlmerramp, de Herculesramp. Dat ging gewoon echt om rampen in de zin van branden.
Onderkoning van Nederland
Nu gaat het Veiligheidsberaad ineens over corona en de asieltoestroom. “Dus er is iets gebeurd – informele macht – waardoor meneer Bruls en het Veiligheidsberaad waanzinnig buiten hun oevers zijn getreden,” aldus Bosma, die eraan toevoegde dat de Kamer daar nooit over heeft gestemd.
Hij zei dat Bruls een onderkoning van Nederland is geworden. “De Tweede Kamer heeft dat nooit besloten.” Bosma benadrukte dat hij nu ook een belangrijke rol speelt in het verwerken van de asieltoestroom én het kabinet toespreekt.
“Er is een soort vierde bestuurslaag gecreëerd in Nederland waar we dus geen grip op hebben, waar de Tweede Kamer niets over te zeggen heeft. Volgens de wet klopt dat niet.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Complottheorie blijkt te kloppen: de meeste oorlogen draaien om olie
Man na twee bijna-doodervaringen: “De dood is slechts het begin, niet het eind”
Oorlog tegen terrorisme is in feite een oorlog mét de terroristen. Deze hoogleraar vertelt schokkende details
De EU luistert helemaal niet naar burgers en Timmermans & co moeten zich schamen. Europarlementslid haalt uit
Windmolenwieken belanden massaal op de vuilnisbelt, en het probleem wordt alleen maar groter
Dr. John Campbell duikt in Pfizer-documenten en is geschokt: ‘Dit is een groot schandaal’
Aanslag in Londen blijkt nep (video)
George van Houts in Twitter-tirade: Onze overheid laat zich gijzelen
VVD wil QR-code terug als ‘redmiddel’: ‘Volkspartij voor onVrijheid en onderDrukking’