Minister van Financiën Sigrid Kaag zei tijdens het debat over de digitale euro dat koningin Maxima zich nergens heeft uitgesproken over de wenselijkheid van de invoering van een digitale euro, oftewel de CBDC. “Zij heeft aangegeven dat er mogelijke voordelen aan zitten, maar ook risico’s en dat deze risico’s goed in kaart gebracht moeten worden,” aldus Kaag, die zei dat dit volledig in lijn is met de kabinetspositie.
Wanneer het @SigridKaag uitkomt is ze opeens niet meer bekend met een document. Welk document? Het document waarin staat dat fake #Maxima de #DigitaleEuro aan het promoten is. pic.twitter.com/yLl25iHFZS
---Lees verder na dit advertentieblokje---— Syllie 🌸 (@itsmeSZ) November 24, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
World Economic Forum
FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen verwees naar een overzicht van het ministerie van Buitenlandse Zaken van projecten die worden uitgevoerd door het World Economic Forum in samenwerking met de Nederlandse overheid. Eén van die projecten is het Digital Currency Governance Consortium.
“Daar wordt wel degelijk gepusht voor de digitale euro,” benadrukte Van Houwelingen. “En wie is daar de responsible person? Hare Majesteit, koningin Maxima. De rol van de koningin gaat volgens mij veel verder dan dat. Is het niet absurd dat zij tussen al die ministers staat? Zou hier niet de minister moeten staan in plaats van de koningin?” vroeg Van Houwelingen.
Niet bekend
Kaag had daar geen actieve herinnering aan: “Ik ben niet bekend met het document, dus ik kan geen commentaar geven.” Ze zat ook niet op te letten, want ze had de vraag niet gehoord.
Op de website van het koninklijk huis valt te lezen dat koningin Maxima lid is van de Steering Committee of the Digital Currency Governance Consortium.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Financiële crisis veroorzaakt door cokesnuivende bankierselite’
Vaccinatiecampagne Nieuw-Zeeland loopt uit op drama, artsen luiden noodklok in open brief
Melkweg omsloten door gigantische halo van heet gas
‘Echt, Poetin is slimmer dan het hele Nederlandse kabinet bij elkaar’
De moeder van Stephanie haalde de boosterprik en viel dood neer in de wachtruimte
Hypocriet GroenLinks-PvdA: Kamervragen over donaties ON!-presentatrice terwijl lobbyschandaal Timmermans onder mat verdwijnt
Nederlandse banken hebben vestigingen in belastingparadijzen
Deze fenomenale techniek geeft antwoord op al je (levens)vragen
Mensen in het Midden-Oosten zijn ontwaakt en nemen hun lot in eigen hand. Politiek analist legt uit waarom Amerika doodsbang is voor Iran