
Werkgroep Beperk de Straling verzet zich tegen plannen van de stad Mechelen om in het centrum gratis wifi aan te bieden. De werkgroep meent dat de plannen in strijd zijn met de grondrechten van de bevolking die onvrijwillig en zonder haar akkoord permanent zal worden blootgesteld aan wifi-straling.
De werkgroep verwijst naar onderzoek van het Internationaal Agentschap voor Kankeronderzoek (IARC), een onderdeel van de Wereldgezondheidsorganisatie. Het agentschap noemt blootstelling aan wifi-stralling mogelijk kankerverwekkend voor de mens.
Volgens de werkgroep ‘Beperk de Straling’, die zich eerder al verzette tegen gratis wifi op de trams in Gent, kan deelname aan dit experiment alleen geschieden als de lokale overheid haar bevolking vooraf informeert over eventuele schadelijke effecten en haar akkoord moet vragen. “Het project is in strijd met onze grondrechten en artikel 174 van het Europees verdrag met betrekking tot het voorzorgsbeginsel,” aldus de werkgroep.
“Wat Mechelen wil doen, vinden we totaal onverantwoord. Het is ondemocratisch,” zegt Jan Allein van de werkgroep. “De Mechelaar zou gevraagd moeten worden wat hij of zij vindt van dit initiatief en bovendien moet iedereen worden gewezen op de gezondheidsrisico’s die hieraan verbonden zijn.”
“Het stadsbestuur en Telenet spreken hier over een experiment,” ging hij verder. “Experimenten gebeuren in een laboratorium en niet bij de man op de straat.” In een verklaring liet de Belgische internetaanbieder weten alle Europese richtlijnen te volgen.
Telenet maakte onlangs bekend het centrum van Mechelen als eerste stad in België volledig te willen voorzien van draadloos internet. Vanaf april volgend jaar moeten de Telenetklanten in de stad gratis toegang hebben tot wifi. Het is de bedoeling dat later ook andere steden volgen.
[HLN]
straling bestaat al meer dan 100 jaar. Denk aan radio en telefonie. Hoe gezond is die straling aa gezien deze in het stralingsspectrum dicht bij wifi ligt?
Deze groep heeft blijkbaar nog weinig kaas ervan gegeten. Want alles heeft straling, zelfs je eettafel.
Radio, Televisie, lampen, zelfs natuur licht. Niet te vergeten al die betonnen wegen, muren en noem maar op heeft een straling.
Kortom er is overal straling ook zonder wifi.
Hoe gevoelig is de mens voor straling ? En wat zijn de effecten op de langere termijn ?
Wacht eens… waarom wordt dit geadverteerd met zo’n groene grey-alien?
Hebben de heren WiFi-planners dit soms geleerd van de Grey aliens?
Is dat paranoia, of héél dicht bij de waarheid. Zeg jij het maar.