In november vorig jaar schreef minister Hoekstra van Buitenlandse Zaken in een Kamerbrief over het conflict tussen Azerbeidzjan en Armenië. Dat naar aanleiding van oplopende spanningen die leidden tot beschietingen over en weer.
Hoekstra riep op tot een onafhankelijk onderzoek naar videobeelden waarop te zien is dat Armeense krijgsgevangenen worden doodgeschoten. De minister had het over oorlogsmisdaden.
Vervolgens werd de Nederlandse ambassadeur in Azerbeidzjan op het matje geroepen bij de regering in Bakoe. Die moest uitleg geven over de uitspraken van minister Hoekstra. De regering beweerde dat het Armenië is dat zich schuldig maakt aan oorlogsmisdaden.
Gas
En met wie staat onze premier Mark Rutte in Davos op de foto? Met niemand minder dan president Ilham Alijev van Azerbeidzjan. Het tweetal had een ontmoeting in het Zwitserse skioord over de economische samenwerking tussen Azerbeidzjan en Nederland. Op de foto schudden ze elkaar de hand.
Nederlandse bedrijven zijn nauw betrokken bij diverse projecten in het land. Azerbeidzjan levert daarnaast gas aan Europese landen.
President Ilham Aliyev met with Prime Minister of Kingdom of the Netherlands in Davos https://t.co/v6abCVYd7n
— Baku Bazaar (@bazaarbaku) January 20, 2023
Dan ben je een afschuwelijk slecht mens
Financieel journalist Arno Wellens trekt op social media hard van leer. “Wow! Rutte schudt een met bloed doordrenkte hand. Hij moest zo nodig naar het WEF om ‘met mensen te praten’,” reageert Wellens.
“Deze Alijev koopt allemaal Europese politici om en is bezig met een etnische zuivering. En Rutte vindt dat mooi. Dan ben je een afschuwelijk slecht mens,” voegt hij toe.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Arts over pupillen van Klaus Schwab: ‘Is het geen tijd voor een aanklacht wegens landverraad?’
Oekraïne beschuldigd van plannen nucleaire false flag-operatie
Verbazingwekkende graancirkel ontdekt bij Stonehenge
Wie is er aansprakelijk voor vaccinatieschade? Luister naar Kuipers
‘Burgerberaad klimaat’ krijgt miljoenen voor hotels, tolken en psychische steun: ‘Totaal krankzinnig’
Intuïtie: de wetenschap begint het eindelijk te snappen
Beelden van mysterieus verkeersongeluk in China gaan viraal
Sign of the Times: Buitenaardse energie (video)
‘De Fauci-verhoren waren niets meer dan een afleidingsmanoeuvre en dit is wat ze verbergen’