Er is informatie uitgelekt over het illustere oorlogsverleden van prins Bernhard, weet Story te vertellen. Hij zou nog voor de Tweede Wereldoorlog vanuit Nederland informatie hebben doorgespeeld aan de nazi’s.
Dat is nog niet alles. Hij zou zich daarnaast in een brief als meedogenloze dictator hebben aangeboden als stadhouder voor bezet Nederland. Bernhard ontkende het bestaan van deze brief, maar volgens diverse bronnen bestaat hij wel degelijk.
Volgens Showbizzsite.nl is prinses Beatrix niet blij met de onthullingen.
Verdwenen
Story bericht verder dat Bernhard volgens het dossier van een dubbelspionne nazigeld incasseerde om zich in bars met vrouwen te vermaken.
Deze spionne, Leonie Brandt-Pütz, werkte voor de oorlog voor zowel de Nederlandse inlichtingendienst als de Gestapo. Haar dossier bevat vier mappen, maar deel 1 ontbreekt. Bij de verdwenen map valt te lezen: ‘Pr. B. spionage’.
Dit dossier met mogelijk belastende feiten over de prins is verdwenen uit het archief van de Binnenlandse Veiligheidsdienst, berichtte NRC eerder.
Helaas doodgewoon
Er zou informatie in kunnen staan over spionage door de prins voor de nazi’s en over de zogeheten Stadhoudersbrief, waarin de prins zijn diensten aangeboden zou hebben aan de Duitse bezetter, aldus de krant.
Is het vreemd dat het dossier over het oorlogsverleden van Bernhard zoek is geraakt? Nee, stelt historicus Gerard Aalders. “Het is helaas doodgewoon. De naam van de prins moet kennelijk nog steeds – het begon al tijdens de Tweede Wereldoorlog – worden afgeschermd en hij mag nooit in verband worden gebracht met mensen die een slechte reputatie genieten want dat zou zijn naam kunnen bezoedelen.”
De kliek van angsthazen en pluimstrijkers die het Hof voor alle denkbare, negatieve publiciteit wil behoeden, slaapt nooit, schrijft Aalders op zijn website.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Overheid verbrast half miljoen aan website met ‘correcte’ migratiecijfers die nooit gelanceerd is
Nederland zal bevrijd worden. Wat iedereen moet weten over de grondwet
Journalist die opgroeide in Zuid-Afrika: blanke genocide in Zuid-Afrika is geen complottheorie (het is erger dan je denkt)
Daar zijn de klimaatlockdowns: ‘gaat om schoorvoetend installeren en opleggen van vrijheidsbeperking’
New York Times-baas legt uit waarom Facebook zeer gevaarlijk is voor de democratie. Had jij dit verwacht?
Luchtvervuiling en hoe we belazerd worden!
Femke Halsema brengt nazigroet bij vernietigde Russische tank in Amsterdam: ‘Ongepast’
Amerikaanse overheid haalde onbekende materialen uit UFO. Wetenschappers staan voor raadsel
Trump wil ongebreidelde kinderhandel aanpakken: ‘Daders moeten meteen de doodstraf krijgen’