Maandag hebben Tweede Kamerleden een bezoek gebracht aan de Oekraïense hoofdstad Kiev. Het is de eerste keer dat Nederlandse volksvertegenwoordigers in het oorlogsgebied zijn geweest. De delegatie bestond uit Ruben Brekelmans (VVD), Rudmer Heerema (VVD), Sjoerd Sjoerdsma (D66), Agnes Mulder (CDA) en Kati Piri (PvdA).
Om veiligheidsredenen is het bezoek geheim gehouden. De Kamerleden spraken met de procureur-generaal en de staf van president Zelenski. Die vroegen de delegatie om meer wapens.
“Ons bezoek aan Oekraïne maakte diepe indruk. Grootste zorg is nu of westerse wapens op tijd aankomen. Daar moeten we ons maximaal voor inspannen!” schreef Brekelmans na het werkbezoek.
Orwelliaanse ‘logica’
Sjoerdsma, die de reactiemogelijkheid onder zijn tweets heeft uitgeschakeld, twitterde: “Indrukwekkende reis naar Oekraïne. De conclusie? De beste kans op vrede is meer wapens naar Oekraïne. F-16’s zijn hard nodig. Laten we vast beginnen met trainen zodat ze inzetbaar zijn wanneer het besluit valt.”
Het D66-Kamerlid krijgt veel kritiek. “Heer Sjoerdsma, George Orwell schreef ‘1948’ als waarschuwing. Niet als handleiding. ‘Meer wapens’ en ‘vrede’ in één zin is Orwelliaanse ‘logica’,” reageert BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen.
Oorlogszucht stijgt naar nieuwe hoogten
Oud-Statenlid Eelco van Hoecke stelt: “Kunnen Ruben Brekelmans en Sjoerd oorlogshitser Sjoerdsma wat mij betreft meteen doorreizen naar het front!”
“De oorlogszucht van D66’er Sjoerd Sjoerdsma stijgt weer naar nieuwe hoogten. Kan iemand mij uitleggen hoe het sturen van meer wapens en F-16’s (inclusief bemanning) helpt om vrede te krijgen?” vraagt Annelies Strikkers.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerikaans milieuagentschap EPA debunkt chemtrails, voedt complottheorieën
Ministerie van VWS legt arts boete van duizenden euro’s op: ‘In Nederland kan dat, in Nederland gebeurt dat’
Linkin Park-zanger Chester Bennington zag UFO vlak voor zijn dood. In deze video doet hij een boekje open
Verlaat WEF-adept Carola Schouten het zinkende schip of zit haar taak erop?
Immunoloog Theo Schetters trekt van leer: ‘Ik vind het misdadig als je hier nu mee doorgaat’
Nederland moet honderden miljoenen betalen aan asielzoekers om bizarre reden: ‘Het moet toch niet gekker worden’
Van Haga reageert furieus nadat bedreiger Timmermans jaar cel krijgt: ‘Wat voor rechtsongelijkheid is dit?’
County in Californië stelt onderzoek in naar chemtrails
Journalist stelt Rutte kritische vragen bij VVD-congres: ‘Wat gaat er dan goed in dit land?’