Het NOS Journaal behoort kritisch te zijn, hoort meerdere invalshoeken te belichten en moet de machthebbers kritisch volgen – vooral de politiek in Den Haag. Dat zei voormalig NOS-directeur Bauke Geersing in de studio van Blckbx.
In het stikstofdossier houdt de NOS de lijn van het kabinet aan. “Ik ben daar verbaasd over,” zei Geersing, die toevoegde dat stikstof ‘een gemaakt probleem is’.
Dit is de belangrijkste videoclip die ik ooit via Twitter heb gedeeld. Oud NOS-directeur Bauke Geersing maakt gehakt van de stand van de huidige journalistiek. Ontluisterend, confronterend en belangrijk voor de mensen om jou heen om afstand te nemen van de propaganda. pic.twitter.com/EOOsI5kcRC
— Sander (@Sander_2021) April 9, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Er wordt nu een eenzijdig verhaal verteld
In mijn tijd waren er geen grenzen, je moest kritisch zijn, je moest dwarsdenken, je moest vragen stellen die anderen niet durfden te [stellen]. Wij zijn publieke omroep, wij zijn niet afhankelijk van commerciële inkomsten, hoge kijkcijfers zijn niet de doelstelling, bij ons is de doelstelling: wij stellen kritische vragen, wij zijn dwarsdenkers en wij hebben de plicht om de Nederlanders de waarheid te vertellen, aldus de voormalig NOS-directeur.
“En dat gebeurt nu dus niet,” benadrukte hij. “Er wordt nu een eenzijdig verhaal verteld.”
De werkelijkheid moet op tafel
Hij zei verder dat op de redactie van de NOS een ‘hoofd klimaat’ zit. Die staat aan de kant van de klimaatalarmisten.
“Als het hoofd van de klimaatsectie een dergelijk vooringenomen standpunt inneemt, dan kijken die mensen van die afdeling wel uit dat ze onderwerpen aandragen die haar niet bevallen.”
“Het is niet te geloven wat er in Nederland gebeurt. Ik ben daar verbaasd over,” zei Geersing. “Dit kan niet. De werkelijkheid moet op tafel.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




‘Het leger inzetten tegen de eigen bevolking? Dit is geen grijze zone, maar een absolute no-go area’
Schildpadden communiceren met elkaar voor ze geboren worden
Terwijl de ogen gericht zijn op de PVV wordt in Straatsburg ‘onze democratie ten grave gedragen’
Het is bijna zover: ‘Zelf vermenigvuldigende’ mRNA-COVID-prik nadert goedkeuring in Europa
Van Haga vraagt Rutte in Kamer: ‘Bent u zelf eigenlijk bereid om te sterven voor Oekraïne?’
‘Mensen zijn buitenaardsen uit andere zonnestelsels’
“Na Brexit is het heel erg lastig om nog iemand in Europa te vinden die de EU steunt”
5e Nacht van de 9e Golf: Verval van het politieke en economische systeem
Nazi’s bouwden ongelooflijke UFO’s. Zijn dit de geheimzinnige ‘foo fighters’ die vaak in Amerika rondvlogen?