Maandagochtend om 10 uur dient het hoger beroep tegen de IND door de Britse ‘complotdenker’ David Icke. Op 6 november vorig jaar zou hij spreken tijdens een vredesdemonstratie van Samen voor Nederland op de Dam in Amsterdam.
Daarop deed het CIDI een oproep aan de gemeente Amsterdam. Het centrum beweerde dat Icke een ‘antisemiet’ en ‘Holocaustontkenner’ is. De gemeente diende vervolgens een verzoek in bij de IND om Icke de toegang tot Nederland te weigeren.
Mordechaï Krispijn nam contact op met Icke. Tijdens een uitgebreid interview bleek dat hij allerminst een ontkenner van de Holocaust is en ook is hij geen antisemiet.
(Video verwijderd? Klik hier...)
Verboden
Tot ongeloof van velen kreeg het CIDI het voor elkaar om de IND, via de burgemeester van Amsterdam, te bewegen om Icke voor twee jaar de toegang tot Nederland én 25 andere landen te weigeren.
Volgens verschillende hoogleraren heeft de IND hier een belangrijke grens opgeschoven. Ze kregen bijval van Dagmar Oudshoorn, directeur van Amnesty: “Als we dit gaan doen, dan kan straks iedereen op basis van een onwelgevallige mening het land worden geweigerd.”
Het verbod om in het Schengengebied te reizen, is gebaseerd op wat Icke volgens sommigen mogelijk zou gaan zeggen tijdens de demonstratie. Daarmee wordt ingegrepen op de inhoud van een demonstratie, hetgeen valt onder censuur. En dat is verboden, stelt Krispijn.
Politieke vervolging
Op 29 december oordeelde de rechter dat de IND in zijn gelijk staat. Maandag dient het hoger beroep.
“Het is uitzonderlijk, het is belachelijk, het is gestoord,” zegt Icke in een videoboodschap. Hij spreekt van een ‘politieke vervolging’.
Een rechter moet hele grote ballen hebben om de Nederlandse overheid te trotseren, aldus Icke, die toevoegt dat de democratie ten einde is.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Het gerommel bij de NOS gaat door: Nieuwsuur rectificeert rectificatie over Kaag
FBI-agent die e-mails Hillary Clinton ontdekte moest computer wissen
Bloedmysterie opgelost: Twee nieuwe bloedgroepen vastgesteld
Te veel suiker maakt mensen dom
Felle weerstand na aankondiging WHO en Europese Commissie: ‘Rot toch eens op met jullie nazi-praktijken’
Meisje (16) leeft in een hel na vaccin. Deze ene prik heeft het leven van duizenden meisjes verwoest
Deze tropische vrucht doodt borstkankercellen
Onthuld: Dit zijn de korte lijntjes tussen de overheid, terreurbestrijder NCTV en de ‘factcheckers’
6x: ziekmakende voedselproducten die je meteen van je menu moet schrappen