Zo’n 10.000 Oekraïense soldaten hebben zich aan de Russen overgegeven middels een speciale radiofrequentie. Dat heeft een bron tegen persbureau Tass gezegd.
Volgens de bron krijgen de krijgsgevangenen voedsel en medische hulp. Overal in de operatiezone van de speciale militaire operatie kan gebruik worden gemaakt van de radiofrequentie.
Hele groepen
De bron zei verder dat het aantal soldaten dat zich overgeeft de afgelopen tijd is toegenomen. Dit zou te maken hebben met pro-Russische activisten die in steden die in handen zijn van het Oekraïense leger informatie hierover verspreiden.
Volgens de Vereniging voor Veteranen van de speciale militaire operatie hebben ‘hele groepen’ Oekraïense soldaten zich bij het dorp Rabotino overgegeven door gebruik te maken van de frequentie.
De westerse media willen niet dat je dit ziet
Als soldaten de frequentie gebruiken, kunnen ze worden gelokaliseerd door het Russische leger en gevangen worden genomen. Zodoende hoeven ze niet hun leven te riskeren in een mijnenveld bij de Russische linies.
De westerse media willen niet dat je dit ziet, reageert Clayton Morris van Redacted. “Dit zul je niet zien bij de BBC of New York Times.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bij mammografie wordt kanker ontdekt die er niet is. Dit is waarom de screening niet goed werkt
Sneeuw legt hoofdstad Kazachstan lam: record van 1964 geëvenaard. Bekijk deze bizarre beelden
‘Genezingswonder’: hoogleraar zag been aangroeien
Door wie is de Bosnische Zonnepiramide gebouwd? (video)
Schok: ‘Coronavaccinatie maakt kans op ziekte juist groter’
VVD-Kamerlid Van der Burg over asielcrisis: het is allemaal de schuld van Poetin
Hoogste tijd om kruidengeneeskunde uit de doofpot te halen. Gaat deze dappere studente het verschil maken?
Maakte bondskanselier Merkel een selfie met aanslagpleger Brussel?
“5 nieuwe onderzoeken naar cannabis waar de media geen aandacht aan besteden”