Het Russische leger heeft volgens Moskou de Oekraïense troepen in Pokrovsk volledig omsingeld. De slag om de strategisch gelegen stad lijkt daarmee gestreden, bericht De Andere Krant.
Onafhankelijke waarnemers zeggen dat het nu praktisch zeker is dat de hele Donbas in Russische handen zal vallen.
Hiermee slaan de Russen een beslissende slag in de strijd om de Donbas, aldus analisten. Na de verovering van Pokrovsk kunnen Russische eenheden vrijwel ongehinderd doorstoten naar de rivier de Dnjepr, de grens van de Donbas, maar ook naar het noorden, waardoor ze overgebleven Oekraïense troepen in het gebied kunnen afsnijden van het westen.
Catastrofaal
Het verlies van Pokrovsk is catastrofaal voor de overgebleven verdedigingslijnen van Oekraïne, citeert de krant geopolitiek analist en oud-marinier Brian Berletic.
Hij merkt op dat Rusland een uitputtingsoorlog voert, waarbij het doel is om het Oekraïense leger stukje bij beetje af te breken.
Toekomstige wereldorde
Volgens Berletic bepaalt de val van Pokrovsk niet alleen de uitkomst van de oorlog, maar ook hoe de toekomstige wereldorde eruit komt te zien.
Hij wijst er nog op dat Trump nooit echt uit geweest is op vrede. “Net als alle politici in Washington vertelde hij het publiek wat ze wilden horen, terwijl hij na zijn verkiezingsoverwinning gewoon doorging met het voeren van de eindeloze oorlogen van de VS, inclusief de proxy-oorlog in Oekraïne.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Mysterieuze structuren op zeebodem bewijs voor oude beschavingen?
‘Nou breekt mij de klomp’: RIVM en CBS hebben onderzoek naar oversterfte en vaccinaties ‘lange tijd actief gesaboteerd’
Niet langer een complottheorie: aandelenmarkt wordt gemanipuleerd
Archeologen proberen Maya-mysterie te ontrafelen in Honduras
‘Ik heb nog nooit zoiets gezien’: mysterieus Chinees biolab ontdekt in Amerika
Meerdere mannen betrokken bij aanslag op Baudet? ‘Dit is uiterst verdacht’
De Amerikanen moeten vertrekken, en op de één of andere manier zullen ze ook vertrekken. Assad deelt sneer uit
Fleur Agema laat bij Jinek een waarheidsbom ontploffen
Paul Rosenmöller ‘sloopt met groene waanzin het mooiste pensioenfonds dat we ooit hadden’