D66 en GroenLinks hebben een motie ingediend over het afbouwen van de fossiele ‘subsidies’. Die bestaan niet, maar belastingvoordelen voor olie- en energiemaatschappijen wel, zegt Sieta van Keimpema, nummer 3 op de lijst van BVNL.
Ze waarschuwt dat je wetswijzigingen niet zomaar door kunt voeren omdat ze gevolgen kunnen hebben.
Nederland heeft de afgelopen jaren heel veel handelsverdragen afgesloten, zogeheten bilateral investment treaties, kortweg BITs.
(Video verwijderd? Klik hier...)
Deze zaken gaan ons fors geld kosten
In die verdragen zit een clausule die Nederland verplicht om buitenlandse investeerders te beschermen tegen wetswijzigingen.
Dus op het moment dat wij een wetswijziging doorvoeren waardoor een buitenlandse investeerder minder winst maakt, dan kan hij ons voor de rechter dagen.
Van Keimpema denkt dat heel veel politici en Kamerleden hier nog nooit van gehoord hebben. “Hadden ze dat wel, dan zouden ze heel veel van hun idiote moties niet eens indienen.”
Ze noemt als voorbeeld de wet verbod op kolen bij elektriciteitsproductie van Rutte III die in 2019 werd ingevoerd. Rob Jetten was er heel trots op. In 2021 kreeg Nederland twee zaken aan de broek van energiemaatschappijen. Eén ding is zeker: deze zaken gaan ons fors geld kosten, aldus Van Keimpema.
Vrijwel nooit openbaar gemaakt
“Hebben we Rob Jetten ooit gehoord over de effecten van zijn idiote wet? Nee.” Wel draaide de minister de wet vorig jaar stilletjes terug. Kolencentrales hebben nu de vrije hand.
We gaan nooit horen hoe deze zaak afloopt. Dergelijke zaken worden namelijk vrijwel nooit openbaar gemaakt.
“Rob Jetten gaat ons echt nooit vertellen wat zijn wet de Nederlandse belastingbetaler gaat kosten.”
Van Keimpema roept partijen op om tegen de motie van D66 en GroenLinks te stemmen. “Met die wetswijzigingen benadeel je in de toekomst onze kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wereld reageert geschokt op misbruikrapport kerk. Als je dit ziet word je spontaan niet goed
Brits Area 51? Groep claimt buitenaardse onderzoeksbasis te hebben ontdekt in Engeland
Studie: Geesten zijn vaak mannen die een gewelddadige dood zijn gestorven
Maken kassabonnetjes je ziek?
Europarlementariër: ‘Het zijn vreemde en spannende tijden die helaas nog erger zullen worden’
De leukste weetjes over dieren
Meer dan HELFT proefpersonen krijgt last van bijwerkingen na coronavaccin
Als wij artsen het werkelijke verhaal over de hersendood zouden kunnen vertellen, dan zou geen mens zich meer als orgaandonor opgeven
Smithsonian-museum toont wrakstukken Russisch Roswell