Ze zorgen alleen in Davos voor de hotels en de zaaltjes, zei demissionair premier Rutte voor de camera van Ongehoord Nederland over de invloed van het World Economic Forum. Een ‘praatclubje’ dus.
Is dat zo? Het hoge woord is eruit: het kabinet heeft nu eindelijk zwart op wit moeten toegeven dat de Zwitserse regering het WEF heeft erkend als een ‘international body’, laat Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) weten.
Het Kamerlid vroeg Rutte of het klopt dat de Zwitserse regering op 23 januari 2015 een overeenkomst heeft gesloten met het WEF waarmee de Zwitserse regering de organisatie formeel erkent als een ‘internationale organisatie’.
We moeten het er, vraag voor vraag, uittrekken maar het kabinet heeft nu eindelijk zwart op wit moeten toegeven dat de Zwitserse regering het WEF heeft erkend als een “international body” en dat de VN een overeenkomst heeft gesloten met het WEF voor het implementeren van de SDGs: pic.twitter.com/hpCkNrm7FL
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) February 16, 2024
Other international body
“Ja, de Zwitserse Bondsraad heeft het WEF erkend als ‘other international body’,” antwoordt minister Van Leeuwen van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.
Het kabinet heeft ook erkend dat de VN een overeenkomst heeft gesloten met het WEF voor het implementeren van de SDG’s, de duurzame ontwikkelingsdoelen.
“De genoemde overeenkomst heeft als doel bij te dragen aan de tijdige implementatie van de 2030 Agenda for Sustainable Development,” aldus Van Leeuwen.
Toestemming
Van Houwelingen heeft ook om een overzicht verzocht van de functies of rollen die leden van het kabinet en het koningshuis op dit moment vervullen bij het WEF. Het kabinet laat weten dat deze informatie nog niet is aangeleverd door het WEF.
“Leden van het kabinet en koningshuis moeten toch zelf kunnen aangeven of ze wel of niet een functie vervullen bij het WEF?” vraagt Van Houwelingen zich af. “Daar is toch geen informatie van het WEF voor nodig?”
Het is wel te begrijpen als onze regering geen ‘informatie’, maar ‘toestemming’ nodig heeft van het WEF, voegt het Kamerlid er nog aan toe.
Leden van het kabinet en koningshuis moeten toch ZELF kunnen aangeven of ze wel of niet een functie vervullen bij het World Economic Forum? Daar is toch geen informatie van het WEF voor nodig?🧐
“Het WEF heeft in reactie op onze uitvraag aangegeven enkele weken nodig te hebben.” pic.twitter.com/KMypjFlcwj
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) February 16, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Britse politicus: “Global warming is een monsterlijke hoax”
Efficiëntie-departement DOGE stopt betaling van 52 miljoen dollar aan World Economic Forum
Insmeren kan dodelijk zijn. Dit is wat er gebeurt als zonnebrandcrème wordt blootgesteld aan zonlicht
Zulke dingen gebeuren normaal gesproken alleen in totalitaire dictaturen. FVD stelt Kamervragen aan Ollongren over dit schimmige rapport
We worden iedere dag overladen met nepnieuws. Professor onthult in deze video waar het precies vandaan komt
Mysterieuze gel-ballen gevonden voor kust van Noorwegen. De wetenschap staat voor een raadsel
Vaccinatieschade, wanhoop en zelfmoord: het verhaal waar niemand over wil praten
Wesley Sneijder laat zich niet vaccineren: ‘Ik heb hem bewust niet genomen’
Meisje (17) moet tegen haar wil in chemotherapie ondergaan