Goed nieuws! We investeren nog meer in Defensie, onder andere in tanks, fregatten, en F-35’s. Zodat we mogelijke dreiging afschrikken en Nederland veilig houden. Maar er is meer nodig! We zijn er nog lang niet! Dat schreef oud-stikstofminister Van der Wal donderdag op sociale media. Ze is nu voor de VVD woordvoerder Defensie en Cultuur.
Wat gaat Defensie aanschaffen? 50 gevechtstanks, zwaardere bewapening op Boxer-pantservoertuigen, zes extra F-35’s, twee anti-onderzeebootfregatten en meer maritieme gevechtshelikopters.
Er kan geen grammetje stikstof bij
Die stoten een hoop stikstof uit, maar dat mag de pret niet drukken. Stikstofprobleem? Welk stikstofprobleem?
In haar hoedanigheid als stikstofminister zei ze tot vervelens toe: “Er kan geen grammetje stikstof bij.”
Apart vak, de politiek
Blogger Jan Gajentaan resumeert: “Eerst moest de halve boerenstand met grote spoed vertrekken want ‘de natuur staat op omvallen’. En dan in je volgende baan met evenveel enthousiasme ervoor pleiten om van heinde en ver zoveel mogelijk tanks, fregatten en straaljagers te laten aanrukken.”
Apart vak, de politiek, aldus Gajentaan.
Tegenwoordig moet Van der Wal meewerken aan dit soort ‘infantiele pr-filmpjes’:
Arme, arme Van der Wal. Eerst wordt 2.5 jaar van je harde werk door het toilet gespoeld, vervolgens moet je ook nog meewerken aan dit soort infantiele pr-filmpjes. pic.twitter.com/2hPXkxYNJd
— Gershon Osnabrugge (@GershonOsnabru1) September 5, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






In het Westen sterven jaarlijks ruim een half miljoen (!) mensen aan antidepressiva: “Ze doen meer kwaad dan goed”
100 miljoen euro om nog meer mensen dood te maken in Oekraïne: ‘Eigen volk kan stikken’
‘In Nederland walgen we van de duistere Epstein-files, maar wij hebben onze eigen gitzwarte Epstein-files’
KvK-uittreksel van onderneming achter Chemtrail Operations Flight Crew Services opgevraagd, dit staat er in
‘Het is voorbij!’ Bekijk hier de laatste speech van Nigel Farage in het Europees Parlement (en let vooral op de zure reacties)
Gideon van Meijeren doet ‘schokkende onthullingen’ over zijn strafzaak
D66-voorzitter dreigt Forum voor Democratie in Tweede Kamer het woord te ontnemen: ‘Daar gaan we weer’
Toestemming voor langeafstandsraketten op Rusland: ‘Het Witte Huis is gek geworden, dit was Poetins rode streep’
Eigg: het eerste zelfvoorzienende eiland ter wereld