In Leeuwarden is een deelnemer van een hardloopwedstrijd overleden, meldt de organisatie aan Omrop Fryslân.
De man werd vlak voor de finish onwel en gereanimeerd, maar vergeefs. Er waren meerdere onwelwordingen tijdens de loop, vermoedelijk vanwege de “hoge temperaturen”.
Afgelast
Na de “incidenten” tijdens de halve marathon werden de resterende afstanden (5 kilometer en 10 kilometer) afgelast.
“Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers in het gedrang komt,” aldus de organisatie. Meer dan 9000 mensen hadden zich voor het evenement ingeschreven.
Ook tijdens de Leiden Marathon zijn zondag meerdere deelnemers onwel geraakt. Eén van hen moest worden gereanimeerd en is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis.
Steeds spannender
De moeder van één van de marathonlopers laat weten dat haar zoon ‘behoorlijk veel’ deelnemers afgevoerd zag worden met de ambulance. “Hoeveel hiervan zouden gevaccineerd zijn? Jammer dat ze dit nog niet onderzoeken.”
“Hoe deden ze dat in vredesnaam dan voor 2020? Toen was het nooit warm als er hardgelopen werd?” vraagt neuroloog Jan Bonte zich hardop af. “Nou ja, die hardloopwedstrijden worden wel steeds spannender zo.”
“Toen was er nog geen klimaatcrisis. Of eigenlijk, we WISTEN niet dat we die hadden,” zegt statisticus Herman Steigstra sarcastisch.
Een nieuwe JAMA-studie over hartstilstanden bij marathons en halve marathons in de VS toont een significante toename in 2020 tot 2023 vergeleken met 2015 tot 2019.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kunstmatige intelligentie meer dan alleen technologie
Gideon van Meijeren stelt spoed-Kamervragen over bericht dat “fakkeldrager” Max van den Berg is gearresteerd in Syrië
De bacterie die het gouden ei legt
Zorgminister Kuipers: onderzoek naar ernstige bijwerkingen van de ‘vaccins’ niet nodig
Mitt Romney ontloopt fiscus via Nederland
Agema fel: De Jonge doet aan stemmingmakerij als hij zegt dat 90% covidpatiënten ongeprikt is
‘Achter de façade van opgewekte berichten van pensioenfondsen voltrekt zich een drama’
Beelden van ‘800 jaar oude mobiele telefoon met Soemerische tekens’ gaan de wereld over
Grote twijfels over ‘zoveelste dood’ van IS-leider al-Baghdadi. Ook al een zeemansgraf? En is deze foto in scène gezet?