Er zijn nieuwe ontwikkelingen rond de crowdfunding voor de rechtszaken van juridisch adviseur Karim Aachboun tegen NAVO-chef Rutte.
Hij ontving tot zijn verbazing berichten over een crowdfunding die uit zijn naam zou zijn opgestart. Die crowdfunding is volgens hem zonder overleg en zonder zijn toestemming opgestart door de Nationale Bond tegen Overheidszaken en hij zal deze donaties niet aannemen.
Eigen crowdfunding
Aachboun heeft de Bond verzocht de crowdfunding te stoppen en de reeds binnengekomen donaties terug te betalen.
“Ik zal zelf een crowdfunding doen die transparant is en die ik zelf kan controleren, zodat de donateur zeker weet dat het doel treft,” licht hij toe.
Demmink-doofpot
“Sinds eind 2022 doe ik mijn juridische strijd tegen Rutte op eigen kosten, terwijl het Rutte zelf niets kost. Door deze situatie zal ik mijn geplande crowdfunding moeten uitstellen naar maandag 18 november. Als de doelstelling van de crowdfunding niet wordt gehaald, dan zal ik genoodzaakt zijn om alle rechtszaken tegen Rutte in te trekken,” schrijft Aachboun op sociale media. Dat zou betekenen dat er ook geen onthulling komt over de Demmink-doofpot.
Rutte moet maandag zijn stukken indienen bij het Brusselse Hof van Beroep. Donderdag om 12.00 uur is de eerste zitting tegen de oud-premier over de toeslagenaffaire bij de rechtbank in Den Haag. Publiek mag daarbij aanwezig zijn.
Reactie van de Bond
De Nationale Bond tegen Overheidszaken is de actie naar eigen zeggen niet gestart voor Aachboun zelf zoals hij beweert, maar voor de rechtszaak tegen Rutte die op 14 november aanstaande plaatsvindt.
Aangezien Aachboun geen crowdfunding kon starten, is de Bond gezien het belang van de rechtszaken tegen Rutte met spoed een interne crowdfunding gestart bij de eigen achterban, zodat zij een aanzienlijk bedrag kon doneren. Hier is bewust geen ruchtbaarheid aan gegeven via sociale media.
“De goede intentie van de Bond was een korte actie om voor 14 november geld in te zamelen en een groot bedrag te doneren als bijdrage in de kosten van Aachboun voor zijn rechtszaken tegen Rutte, aangezien de Bond deze zaak van harte ondersteunt.”
De Bond benadrukt verder dat er geen toestemming nodig is voor het opzetten van een doneeractie. “Denk aan de vele collectieve acties voor rampen, Giro 555, et cetera.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het verhaal over de terreuraanvallen van Hamas op Israël wordt vreemder en vreemder
Er is nog veel onduidelijk, maar RIVM en Kuipers weten zeker dat apenpokken gevaar zijn voor volksgezondheid: ‘Bizar!’
Consumentengroep waarschuwt tegen sucralose
Aanklachten in aantocht tegen Hillary Clinton en samenzweerders. Deze CIA-veteraan praat je helemaal bij
Defensieminister Ollongren aangevallen op uitspraak bij Jinek: ‘Ze zegt het echt’
Het spookt in dit huis. Zie hier hoe de ene na de andere oppas door geesten verjaagd wordt
Arts verdiept zich in coronavaccins en schrikt: ‘Word alsjeblieft wakker. Ze willen ons veranderen’
Er worden vieze, vuile en vunzige spelletjes gespeeld. Kamerlid legt in 1 minuut glashelder uit waarom we ons zo massaal buigen over het Midden-Oosten
Kijk: Karin Bloemen kruipt in huid van Kristina Bilderberg en legt het gepeupel uit hoe ze worden belazerd