
In alle buitenlanden waar iedereen is geweest, gaat dat eigenlijk gewoon heel erg prima, zei zorgminister Hugo de Jonge over de inzet van de coronapas. “Iedereen is deze zomer in Italië of in Frankrijk of in Spanje geweest, Duitsland geweest; overal wordt dat ding gevraagd, overal werkt-ie gewoon prima. Dat kan natuurlijk ook in Nederland,” zei De Jonge voor de camera.
Jurist Ghislen Nysten tikt de minister op de vingers. “Wat een idiote uitspraken. Ten eerste is niet iedereen in Duitsland, Italië, Frankrijk of Spanje geweest deze zomer,” zegt hij.
“En ten tweede: blijf bij de feiten en verspreid geen nepnieuws, De Jonge. Binnen Spanje geldt geen coronapas. Dat is daar door rechters van tafel geveegd!” benadrukt Nysten.
Van de hand gewezen
21 van 27 EU-lidstaten, waaronder Nederland en België, hebben een coronapas verplicht gesteld voor toegang tot de horeca, concerten en overige openbare gelegenheden. In Spanje hebben verschillende regiobesturen geprobeerd dit te doen, maar alle aanvragen zijn tot dusver door de rechtbanken van de hand gewezen. Alleen het verzoek van Galicië werd goedgekeurd, maar de maatregel is nog niet van kracht gegaan en zal alleen van toepassing zijn op de gebieden met de hoogste besmettingscijfers.
Wat een idiote uitspraken. Ten eerste is niet iedereen in Duitsland, Italië, Frankrijk of Spanje geweest deze zomer. En ten tweede: blijf bij de feiten en verspreid geen nepnieuws @hugodejonge: binnen Spanje geldt er geen #coronapas. Dat is daar door rechters van tafel geveegd! pic.twitter.com/NoDANriGxl
— Ghislen Nysten (@GhislenNysten) September 20, 2021
Arts: ‘We hebben een regering van meelopers en jaknikkers’
Beschermengel verschijnt op foto
Ziekenhuis- én IC-opnames ver onder signaalwaarden: ‘Grondslag voor verschrikkelijke coronapas vervalt!’
ChristenUnie-leider Mirjam Bikker onder vuur: ‘U moet zich schamen dat u aan deze oorlogspropaganda meewerkt’
Diamantvelden Zimbabwe stelselmatig geplunderd
Pfizer-baas krijgt op tv vraag over veiligheidskwesties rond booster en zijn antwoord is verbijsterend
Marion Koopmans springt in de bres voor minister De Jonge en krijgt kritiek: ‘Verschrikkelijk mens’
Moordaanslag op Slowaakse premier: ‘Dit is wat er gebeurt als je afwijkt van het EU-/NAVO-verhaal en je meent het’
“Een asteroïde vernietigt tussen 21 en 28 september de aarde”