Denemarken voert als eerste land ter wereld een CO2-belasting voor boeren in. Ja, echt. Daarnaast gaat de Deense overheid massaal landbouwgrond opkopen om ‘de stikstofuitstoot terug te dringen’.
Met de belasting wil Denemarken zijn klimaatdoelstellingen halen. Het is de bedoeling dat Deense boeren vanaf 2030 16 euro per ton CO2 en methaan gaan betalen. Dat bedrag stijgt tot 40 euro per ton CO2 in 2035.
Een deel van de landbouwgrond moet veranderen in bos of weidegebied.
Grootste verandering in meer dan 100 jaar
“We zullen het eerste land ter wereld zijn om een uitstoottaks op landbouw in te voeren,” zei minister van Klimaat Lars Aagaard. Er moet nog wel over gestemd worden in het parlement.
De ondertekenaars van het akkoord noemen het in een verklaring ‘de grootste verandering in de Deense landbouw in meer dan 100 jaar’.
Was toch een complottheorie?
“Denemarken gaat massaal landbouwgrond opkopen en laat boeren betalen voor de scheten die hun koeien laten. Gezond voedsel als vlees en zuivel moet duurder, zo de VN het wil,” merkt onderzoeksjournalist Marc van der Vegt op. “Echt hélemaal gek geworden.”
Ingeborg van Farmers Defence Force vraagt: “Was toch een complottheorie?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grens van 5 miljoen geregistreerde vaccinatieslachtoffers gepasseerd: ‘Vloerkleed moet steeds groter worden’
‘Hilversumse tv-politie’ stelt Ongehoord Nederland ultimatum: kritische column over massamigratie moet voor 8 juli offline
Hier het bewijs dat groei woningbehoefte inmiddels volledig gerelateerd is aan immigratie: ‘Dit weerlegt alle propaganda’
Congres opent nieuw onderzoek naar MK-Ultra: CIA-programma voor mind-control opnieuw onder vergrootglas
Rijk der Chazaren: Missing link in oorsprong Joden gevonden
Explosief verhoor: ‘Jeffrey Epstein claimde dat hij de financieel adviseur was van de Rothschild-familie in Frankrijk’
VIDEO: Spelen dromen zich af in een andere dimensie?
Oxford-professor fileert coronabeleid: ‘Hierom is lockdown extreem gevaarlijk’
Filmpje: Great Reset-architect Yuval Harari doet wel heel bizarre uitspraken over Nieuwe Wereldorde