Er zijn allerlei onderzoeken geweest naar de coronavaccins – door het Nivel, het RIVM, het CBS – maar die zijn gebaseerd op cijfers die hoogstwaarschijnlijk niet kloppen, omdat er sprake is van miskwalificatie van patiënten. Dat zei Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen woensdag in de Kamer.
Om het simpel te zeggen: gevaccineerden en ongevaccineerden zijn door elkaar gehaald.
Professor Ronald Meester is er dankzij communicatie met bijwerkingencentrum Lareb achter hoe hij definitief kan aantonen of dat wel of niet het geval is. Dan moet hij medewerking krijgen van het Lareb, maar het centrum heeft plotseling de communicatie verbroken.
Antwoord op onze tweede vraag. Is de minister @ministerVWS bereid onderzoek te laten uitvoeren naar de oversterfte en dan vooral in relatie tot de coronavaccins en bij jongeren? Antwoord: “Een nieuw onderzoek is duur en gaat vermoedelijk geen nieuwe inzichten opleveren.”👇 https://t.co/4xsdBtME9s pic.twitter.com/QKL9tcxbBR
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) April 16, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Heroverwegen
Van Houwelingen vroeg minister van VWS Fleur Agema (PVV) of ze bereid is het Lareb opdracht te geven die data vrij te geven.
Minister Agema gaf onlangs aan dat ze geen onderzoek wil naar de oversterfte bij jongeren (10 tot 19 jaar). “Zou het niet goed zijn als de minister dit zou willen heroverwegen?” vroeg het Kamerlid.
Geen nieuwe inzichten
Er wordt uitgebreid onderzoek gedaan naar oversterfte door ZonMw, antwoordde Agema, die toevoegde dat de staatssecretaris van VWS dit dossier op zich heeft genomen. “Ook omdat ik tijdens de coronaperiode vaak deelgenomen heb aan debatten.”
Agema zei ook dat ze eerst de parlementaire enquêtecommissie wil afwachten. “Nieuw onderzoek is duur en gaat vermoedelijk geen nieuwe inzichten opleveren,” stelde ze.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nooit eerder geloofden zoveel mensen in het Westen in complottheorieën. Dit is de reden
Basketbalvedette Kyrie Irving claimt dat onze aarde plat is
Oud-NOS-directeur spreekt NPO-baas aan over hetze tegen Ongehoord Nederland: ‘Buitengewoon ernstig’
Schandaal in Duitsland: 2G-regel ingevoerd op basis van leugen
Mannen in donkere pakken besturen de VS. Poetin vertelt in dit interview de ongemakkelijke waarheid
Egyptische miljardair staat op het punt eiland te kopen waar Syrische vluchtelingen kunnen leven
Strafzaak tegen Britse Kroon en Vaticaan: hoe nu verder
UMC Utrecht probeert met dit ‘belachelijke onderzoek’ aan te tonen dat COVID-19-vaccins geen oversterfte veroorzaken
FBI doet inval bij voormalig VN-wapeninspecteur Scott Ritter: ‘Dit heeft een huiveringwekkend effect’