Maandag werd Spanje getroffen door de grootste stroomstoring die het land ooit heeft gezien. De stroom in Spanje en ook Portugal is inmiddels bijna volledig hersteld.
Volgens de Portugese netbeheerder had de storing te maken met een zeldzaam weersverschijnsel in Spanje, waarbij de temperatuur snel verandert.
Huh🤣 pic.twitter.com/Qo5CmOo4Du
— Jan hut (@janhut) April 28, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Trillingen
Ze zeggen nu dat de oorzaak ligt in temperatuurverschillen op hele kleine schaal, merkte NOS-weervrouw Roosmarijn Knol op. “Om die stroomkabels heen zitten allemaal luchtdeeltjes en wanneer die kabels heel warm worden, krijgen die luchtdeeltjes een positieve of negatieve lading en dat zorgt voor trillingen in de lucht. En die trillingen zorgen dus voor verstoringen in het stroomnet en dat gebeurt alleen bij hele specifieke weersomstandigheden. Dat heeft met de temperatuur en de luchtvochtigheid te maken, en die trillingen hebben dus verstoringen veroorzaakt en daar is dus die hele grote storing uit voortgevloeid,” beweerde ze in het Journaal.
Het heeft natuurlijk niets te maken met het feit dat Spanje vorige week voor het eerst 100 procent hernieuwbare (niet-regelbare) stroom haalde op een doordeweekse dag.
100 procent gelul
De uitspraken van de weervrouw doen de wenkbrauwen fronsen. “Desinformatie van de NOS. Waar zijn dan die zogenaamde ‘factcheckers’?” vraagt voormalig Europarlementariër Rob Roos.
“100 procent gelul,” sneert oud-senator René Dercksen.
Ook emeritus hoogleraar Kees de Lange wist niet wat hij hoorde. “De alfahel toont weer eens zijn totaal gebrek aan technologisch benul.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ik heb nog nooit iets zo snel zien vliegen. Turkse piloot filmt UFO tijdens vlucht (bekijk hier de beelden)
Harvard-astrofysicus zegt dat alientechnologie in de Grote Oceaan is gecrasht
De Rabobank ‘gaat vol Noord-Korea’: ‘Dit begint nu echt gevaarlijk te worden’
Geen enkele journalist durft het verhaal van deze arts te publiceren: ‘Denk dat ik dan mijn baan verlies’
Aluminium in vaccins is de enige oorzaak van de autisme-epidemie. Dit weten we na 5 jaar medisch onderzoek
Politici spreken afschuw uit over coronatoegangsbewijs: ‘Ongewenste vaccinatiedrang’
Grootste broednest van terrorisme is niet Iran. Deze Amerikaanse schrijver laat zien waar de ellende begint
Schokkende cijfers uit Duitsland: ‘De zelfmoord van Europa is hiermee niet ver weg’
Israëlische advocaat luidt noodklok over vaccinaties: ‘Ons land is overgenomen door slechteriken’