Maandag kwam de NOS met een bericht waarin wordt gesteld dat Nederland in Europa achterloopt met vaccinaties. ‘Zorgcoalitie slaat alarm’, kopte de staatsomroep.
Een coalitie van zorgprofessionals roept de regering op om het vaccinatiebeleid te verbeteren. Volgens deze coalitie moet de overheid sneller besluiten nemen over de implementatie van vaccins, bijvoorbeeld de vernieuwde griepvaccins.
Aan het begin van de Europese Immunisatieweek brengt het verbond nu een pamflet naar buiten met de titel Vooruit met Vaccineren. “Vaccineren is een bewezen effectief en veilig middel om ziekte en sterfte te voorkomen. Waarom wachten als we nu al bescherming kunnen bieden?” zegt voorzitter Ted van Essen van de Nederlandse Immunisatie Stichting, onderdeel van de ‘coalitie van zorgprofessionals’.
Deze mensen gaan het niet leren
‘Zorgcoalitie slaat alarm’, en dan opnieuw aankomen met mensen als Ted van Essen, die lid is van de Denktank Desinformatie, merkt huisarts Els van Veen op. “Opnieuw wordt dit er niet eerlijk bij vermeld. Deze mensen gaan het niet leren. En de NOS ook niet.”
Van Essen zei in augustus 2021 over de coronavaccins: “Als we allemaal gevaccineerd zijn, dan gaat het virus niet meer rond.”
Ted van Essen over de coronavaccins in augustus 2021: “Als we allemaal gevaccineerd zijn dan gaat het virus niet meer rond” pic.twitter.com/2C3j5CfUqf
— Peter te Rotterdam (@AppManPeter) April 28, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Reclamespot voor Big Pharma
In het jaarverslag van 2024 zien we dat deze Nederlandse Immunisatie Stichting, tot voor kort de Nederlandse Influenza Stichting geheten, wordt gesponsord door enkel farmareuzen, zoals Viatris (onderdeel van Pfizer), Sanofi, GSK, Pfizer, Moderna en MSD.
Het NOS-artikel ‘Zorgcoalitie slaat alarm’ is eigenlijk niets meer dan een reclamespot voor Big Pharma.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Deze twee nieuwe onderzoeken maken in één oogopslag duidelijk waarom de overgrote meerderheid van de bevolking ziek is
Help ons Helpen | Kerst voor iedereen – OPROEP
Trump maakt opmerkelijke move: ‘De EU nadert zijn einde’
Internist schrikt na onthulling over coronaprik: ‘Mijn adem stokte’
‘Alleen zeer oud spul beschadigd’: Aan slagkracht van Russische luchtmacht is na grote droneaanval ‘niets veranderd’
Nieuw kristal laat duikers onder water ademen
Schokkende nieuwe podcast Lange Frans over pedo-elite in Nederland: ‘Het is nu klaar’
Alles voor de natuur: 120.000 bomen moeten wijken voor 241 meter hoge windmolens
Wereldleiders brengen massaal nazigroet, en iedereen staat erbij en kijkt ernaar