De leiders van Polen, Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk hebben zich op een overleg in Kiev voor een onvoorwaardelijk staakt-het-vuren uitgesproken van tenminste 30 dagen.
Mocht Rusland niet akkoord gaan, dan worden de sancties aangescherpt en de militaire hulp aan Kiev opgevoerd, zo zeiden de Europese leiders.
Het Kremlin zei in een eerste reactie dat Europa niet zoekt naar een oplossing, maar de confrontatie zoekt. President Poetin zei bereid te zijn tot rechtstreekse onderhandelingen met Oekraïne. In een televisietoespraak deed hij een voorstel om donderdag te praten in Istanbul.
Totale debielen
Op sociale media verschenen foto’s waarop te zien is hoe premiers Starmer en Tusk, presidenten Zelensky en Macron, en de nieuwe Duitse bondskanselier Merz rond een tafel zitten.
“Laten we samen op de bank zitten, deze foto op social media plaatsen en dan met een persbericht Rusland dwingen iets te doen. Lieve landgenoten en Europeanen: we worden door totale debielen bestuurd, geflankeerd door complete mafketels die zichzelf ‘media’ noemen,” stelt vastgoedondernemer Erik de Vlieger vast.
Stompzinnige reactie
Voormalig NOS-directeur Bauke Geersing voegt hieraan toe: “En dan die stompzinnige reactie van Ursula von der Leyen die Rusland dreigt met meer sancties als niet gedaan wordt wat zij wenst. Die vrouw is, zo blijkt nu, dom, onbekwaam en louter bezig met het verzamelen van meer macht. Zij speelt geen rol in het vredesproces en tracht met dit soort uitglijers weer in het spel betrokken te raken. Waar hebben wij dit soort ‘leiders’ aan verdiend?”
Ook journalist Eric van de Beek verbaasde zich over de foto. “Tekenend voor de machtsverhoudingen in de wereld. Starmer, Merz, Macron, Tusk die in Kiev zitten bij Zelensky, en die dan bellen met Trump, omdat ze zonder hem helemaal niets kunnen tegen Poetin.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Tijdens het debat over de gift van 200 miljoen euro aan Oekraïne gebeurde er iets erg opmerkelijks
Volgens klimaatminister Jetten is het ‘echt bullshit’ dat hij de boel bewust saboteert
Wat zit er echt achter de machtsstrijd in Venezuela? Bekijk dit gesprek
Oud-president Bolsonaro leidt enorm protest in Brazilië nadat Hooggerechtshof X verbiedt
Pfizer-baas: ‘Covid was een repetitie’ en ‘onze beste dagen komen nog’
Asielzoekers op de Titanic en de Nederlander naar het Leger des Heils: ‘Zo diep zijn we gezonken’
De oorlog die we nu zien ‘is een ultieme poging van de globalistische Epstein-elite’
Sarajevo voor het eerst in 50 jaar in mei bedekt met sneeuw
Video: Karel van Wolferen over Poetins uitdaging aan het adres van Schwab en co