Onlangs stelde de rechter BVNL, de partij van oud-Kamerlid Wybren van Haga, in het gelijk over de geheim verklaarde brief van het Ministerie van Buitenlandse Zaken aan de WHO. De partij heeft de brief na twee jaar juridisch getouwtrek in handen.
“De aanhouder wint,” merkt journalist en BVNL-beleidsmedewerker Vala van den Boomen op.
Hij is er! De geheim verklaarde brief van het Ministerie van Buitenlandse Zaken aan de WHO. De rechter stelde @BVNLNederland in het gelijk, want de wet is nou eenmaal de wet. En daar moet ook de overheid zich aan houden. pic.twitter.com/EMRO83lYvO
— Vala van den Boomen (@ValavdBoomen) June 10, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Goed nieuws
Er zijn een aantal opvallende dingen aan deze brief. Ten eerste: er is inderdaad een Nederlands voorbehoud gemaakt op de amendementen op de Internationale Gezondheidsrichtlijnen (IHR) van de WHO tot er een parlementair debat is geweest. “Dat is goed nieuws.” Maar er zit een addertje onder het gras.
Ten tweede staat in de brief dat Nederland garandeert akkoord te gaan met de wijziging van de IHR zodra het debat is gevoerd.
Wij tekenen straks gewoon bij het kruisje
“Kortom: al die rare bepalingen over pandemische paraatheid, One Health, gezondheidsmaatregelen voor het klimaat, diversity, equity en meer van dat soort onzin zouden gewoon worden goedgekeurd door Nederland. Waarmee we de WHO de macht zouden geven om een Public Health Emergency of International Concern uit te roepen als de WHO besluit dat er weer een wereldwijde gezondheidscrisis is,” aldus Van den Boomen.
Er is dus inderdaad een voorbehoud gemaakt, maar de boodschap is: ‘Beste WHO, beste Tedros, maak je geen zorgen, wij tekenen straks gewoon bij het kruisje’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Documenten onthullen mogelijke bijwerkingen coronavaccin: STERFTE + 21 ernstige aandoeningen
Kijk: het NOS Jeugdjournaal legt uit wat een complottheorie is met een prachtig voorbeeld
Japanse kabinetssecretaris: Buitenaardse ruimteschepen bestaan
Cashbetalingen boven de 3000 euro worden verboden: ‘Heel gevaarlijke beweging van de staat’
Miljarden belastinggeld naar Afghaanse veiligheidsagenten die jongetjes als seksslaaf houden. En dit voorstel om daar een einde aan te maken is zojuist verworpen
Media geven toe: corona grijpt om zich heen in gebieden met hoge vaccinatiegraad
Opgelucht ademhalen – Zes tips bij allergie
Verkiezingssoftware getest door bedrijf van oud-D66-fractievoorzitter
Medewerker NASA: “Ik zag een alien in de vrachtruimte van de spaceshuttle”