Naar aanleiding van de arrestatie van advocaat Arno van Kessel dook Telegraaf-journalist Wierd Duk in ‘de complothoek’.
Hij zei in het SBS6-programma De Oranjezomer dat Van Kessel in de alternatieve media ‘een grootheid’ is omdat hij ‘een proces wilde aanspannen tegen onder anderen Mark Rutte en Bill Gates vanwege corona’. Hij zegt dat het coronavaccin een biowapen is en heel veel vaccinatieschade heeft aangericht, aldus Duk.
Hij voegde toe dat de kloof tussen alternatieve media en mainstreammedia ‘enorm’ is. De aanhangers van Van Kessel zijn ervan overtuigd dat er allemaal complotten spelen en hebben hun eigen media, beweerde Duk, die De Andere Krant, Gezond Verstand en blckbx noemde.
Gaat t tij keren? pic.twitter.com/I988jqNxBG
— Carmencita1804 (@carmencita1804) July 16, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Geïnstitutionaliseerd
Ongehoord Nederland hoorde daar eerst ook bij, maar ‘die zijn nu geïnstitutionaliseerd omdat ze van de publieke omroep zijn’. Honderdduizenden mensen geloven ‘in die complotten’, stelde Duk, die toen hij nog voor het AD werkte een stuk kritischer was.
Zijn uitspraken maken op sociale media veel los. “Duk kiest uiteindelijk voor het establishment. Dat is jammer, want hij heeft wel kenmerken van een kritische journalist,” merkt emeritus hoogleraar Paul Cliteur op.
Echte journalisten
Neuroloog Jan Bonte haakt hierop in: “Duk kiest altijd voor het establishment. Daar ligt namelijk zijn portemonnee. En die blijft zo goed gevuld. Dat wordt een stuk lastiger als je een ‘kritische journalist’ wordt. Vraag Eric van de Beek maar.”
Bij de alternatieve media zitten, anders dan bij Duks Telegraaf, ook echte journalisten, zegt Van de Beek. “Zij wantrouwen de macht, zoals het echte journalisten en goed geïnformeerde burgers betaamt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Van Bilderberg tot Syngenta: 9 oud-eurocommissarissen hebben samen 98 bijbanen bij multinationals
Baudet geeft ChristenUnie lesje geschiedenis: weet u wel waar u het over heeft?
Libië onder Gaddafi: “Gratis stroom, zorg, onderwijs, huisvesting en renteloos lenen”
Sensatiezucht en simplificatie vieren hoogtij bij berichtgeving over vaccinatie. Zo wordt schokkende informatie verzwegen
Er zijn vier gewelddadige soorten in het universum en de mens is daar één van. Lees dit interview over ‘sterrenmensen’
De New Reality Show met Lilou Mace
Eva Vlaardingerbroek haalt uit naar EU-baas Von der Leyen: ‘Jij bent een tiran’
Belangrijkste rechtszaak in de Nederlandse geschiedenis van start: ‘Het is tijd om wakker te worden en in actie te komen’
“Turkse couppoging gefinancierd door CIA via bank in Nigeria”