De arrestatie van advocaat Arno van Kessel en anderen is niet los te zien van de brede aanval op dissidente stemmen. Een gevaarlijke ontwikkeling die bevestigt dat de staat steeds vaker afglijdt richting totalitarisme, stelt Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren.
“Vaststaat dat deze zaak niet los te zien is van de bredere aanval die al lange tijd wordt uitgevoerd op iedereen die fundamentele kritiek heeft op de overheid, op de instituties, op het systeem als zodanig, op iedereen die de corruptie en het machtsmisbruik aan de kaak stelt. Dat is een levensgevaarlijke ontwikkeling,” zegt Van Meijeren in een videoboodschap.
De arrestatie van Arno van Kessel en anderen is niet los te zien van de bredere aanval op dissidente stemmen.
Een gevaarlijke ontwikkeling die bevestigt dat de staat steeds verder afglijdt richting totalitarisme.
Ik ga hierover in gesprek bij @cafeweltschmerz! Kijken dus!#FVD pic.twitter.com/sO7bpt2RGB
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) July 25, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Corrupte overheid weer onder controle krijgen
Dit is precies hoe autoritaire en totalitaire regimes te werk gaan, benadrukt het Kamerlid, dat zich de afgelopen weken goed heeft verdiept in deze zaak en met veel betrokkenen heeft gesproken.
Bij Café Weltschmerz sprak Van Meijeren over de arrestaties, de framing en over wat we hiertegen kunnen doen. Dat gesprek komt binnenkort online. We moeten volgens Van Meijeren ‘samen die corrupte overheid weer onder controle gaan krijgen’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Eric Clapton treedt niet op in zalen waar bezoekers vaccinatiebewijs moeten tonen: ‘Belangrijk statement’
“San Andreasbreuk staat op ontploffen, gigantische aardbeving kan elk moment plaatsvinden”
Docent in open brief: ‘Rutte, stop deze clowneske klucht voordat het te laat is’
Rembrandtgate: We spekken de steenrijke bankiersfamilie Rothschild met nog eens 80 miljoen
Medicijnen zijn niet langer nodig. Dit dieet doet ADHD als sneeuw voor de zon verdwijnen
Komeet ISON is mogelijk niet wat het lijkt
Dit is het begin van een nieuwe politieke beweging. Waarom de monsteroverwinning van Farage een wake-up call is voor de gevestigde orde
Het nieuws is aan het kantelen: ‘Hoe kan dat nou? Dit was toch een ‘complottheorie’?’
Mijn broer werd op 9/11 vermoord door de Amerikaanse overheid. Nabestaande opent doofpot in dit interview