Afgelopen week plaatste demissionair premier Schoof een foto op sociale media waarop hij de Syrische “president” Ahmed al-Sharaa de hand schudt.
NSC-Kamerlid Kahraman confronteerde hem daarmee in de Tweede Kamer. “U noemt hem al-Sharaa, maar ik noem hem al-Jolani, want zo heette hij toen hij de leider was van Al Qaida. Hij stond gewoon op de terrorismelijst. Volgens mij staat hij nog steeds op de terrorismelijst van de VN en zelfs op die van de EU,” zei Kahraman.
Het Kamerlid merkte op dat deze al-Jolani in Syrië achter de minderheden aangaat. “Hij heeft eerst de alawieten uitgemoord, 1500 man. Zelfs de VN hebben geconstateerd dat er echt lijnen zijn tot aan Damascus, tot op het hoogste niveau in Damascus, waarvandaan de opdrachten zijn gekomen. Hij heeft de christenen vervolgd,” somde hij op.
Vervelend
Premier Schoof beweerde dat het in het Nederlandse belang is om de contacten met de Syrische regering te houden om ervoor te zorgen dat ‘er een ontwikkeling is in Syrië die leidt tot stabiliteit en veiligheid voor alle groeperingen in Syrië’.
Het was voor mij als voormalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid een beetje een vreemde gewaarwording om een voormalige terrorismeleider te ontmoeten, voegde Schoof eraan toe.
Kahraman zei dat hij een petitie heeft gekregen van de druzen, die het vervelend vonden om de Nederlandse minister-president met een voormalig terroristenleider op de foto te zien.
Heel afschuwelijk
De NSC’er herhaalde nog eens dat zelfs de VN constateren dat de moordpartijen op alawieten vanuit Damascus met regeringstroepen zijn uitgevoerd. “Zij hebben die slachting uitgevoerd. We zien het nu bij de druzen.”
Hij vroeg Schoof wanneer hij er in de EU voor gaat pleiten dat we weer sancties invoeren. Dat is wat betreft het kabinet niet aan de orde, antwoordde de premier. “We kiezen de lijn van het permanent aanspreken van de regering in Syrië.”
Het Kamerlid kreeg bijval van BBB-leider Van der Plas. Zij merkte op dat de tweet van Schoof als ‘heel afschuwelijk’ wordt ervaren, ook door de alawieten, druzen en andere mensen in Nederland die het slachtoffer zijn geworden van deze man. “Ik vraag me af waarom je dit dan zo actief zou doen. Ik snap die overweging niet zo goed.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Humanoïde uit woestijn blijft een mysterie (video)
Schokkende claims in interview: ‘Ik was getuige van moord op 11 kinderen voor koningin Elizabeth II’
Ze is vermoord! Geschokte reacties na dood bestsellerschrijfster die ‘corruptie binnen vaccinatie-industrie ontmaskerde’
Gratis geld voor iedereen? Zwitserland stemt over basisinkomen van 2200 euro
Voor altijd jong: Meditatie gaat veroudering van de hersenen tegen
Uitvaartmedewerker klapt uit de school: ‘Hier is sprake van vernietiging’
De onvrede van het Nederlandse volk: ‘Er broeit een opstand’
Vlak voordat Europa op vakantie gaat, komt Europese Commissie met voorstel voor digitale euro: ‘Tuig is het’
Gaan Klaver en Paternotte nu excuses aanbieden voor hun valse insinuaties?