Rusland heeft een diplomatieke stap gezet om het Afrikaanse continent te helpen door een deel van de schulden van Afrikaanse landen kwijt te schelden, zo melden verschillende Russische media.
Het gaat om een bedrag van zo’n 20 miljard dollar. Daarnaast gaat Rusland meer dan 50 miljoen dollar uitdelen aan de armste landen.
“Wij nemen deel aan vredesoperaties op het continent. We breiden programma’s uit om Afrikaanse vredesmanschappen en politieagenten te trainen,” zei directeur van het Departement Internationale Organisaties van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Vladimir Sergeyev.
Veelbelovende samenwerkingsprojecten
Onder meer Zambia en Tanzania gaan hulp krijgen van Rusland. De maatregelen vallen onder de multilaterale schuldverlichting van arme landen. De landen hebben overeenkomsten gesloten om veelbelovende samenwerkingsprojecten te gaan opzetten op het gebied van landbouw, onderwijs en geneeskunde.
“We zijn soortgelijke overeenkomsten aan het voorbereiden voor Benin, Mozambique en Ethiopië,” voegde Sergeyev toe.
Daarnaast heeft Rusland 50 miljoen dollar geschonken aan de Wereldbank om de meest kwetsbare staten te ondersteunen, met name in het gebied ten zuiden van de Sahara.
Bilaterale basis
“Humanitaire hulp wordt op bilaterale basis geboden. We geven onder meer hulp aan Ethiopië, Somalië, Guinea, Kenia en Djibouti,” legde de Russische diplomaat uit.
Rusland is ook van plan 42,9 miljoen dollar te investeren in de kwaliteit van het basisonderwijs in ontwikkelingslanden, onder andere in Afrika. “Meer dan 8000 Afrikaanse studenten hebben onderwijs genoten aan Russische universiteiten. In de helft van de gevallen is het collegegeld betaald door de Russische regering,” zei Sergeyev.
Bron: RT.com
Gerelateerd:
- Is dit het einde van de oliedollar? (video)
- Piramide in Moskou ‘straalt positieve energie uit’ (video)
- Rusland verbiedt import genetisch aangepast maïs Monsanto
- Rusland wijst hulporganisatie de deur wegens politieke inmenging
- Waarom wordt Poetin afgeschilderd als boeman?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Frans Timmermans oogst storm van kritiek omdat hij ‘klimaatslachtoffers’ wil herdenken: ‘Laat je nakijken’
Rusland verwoest ‘recordaantal’ Leopards en Bradleys in 24 uur, westerse huurlingen lijden zware verliezen
Jon Stewart heeft een harde boodschap voor de media: “Neem een hobby. Ik raad journalistiek aan”
We stevenen volgens het nieuwe IPCC-rapport af op een klimaatcatastrofe. Dit zijn de redenen om het niet serieus te nemen
BBB-leider Van der Plas wekt onbegrip door in de bres te springen voor Rob Jetten
Smakelijk eten: Amerikaanse zalm bevat cocaïne en cocktail van 81 medicijnen
800.000 Syrische vluchtelingen kunnen dankzij Rusland terug naar huis
Kijken: NSA-klokkenluider spreekt zich in dit interview uit over Julian Assange en de schaduwregering
Gideon van Meijeren haalt uit naar premier Rutte: ‘Welk democratische proces?’