De campagnedirecteur van Greenpeace ligt onder vuur nu gebleken is dat hij al twee jaar lang met het vliegtuig naar het werk komt. Pascal Husting woont in Luxemburg en werkt in Amsterdam, maar vliegt heen en weer omdat hij weigert te verhuizen.
Een groene organisatie als Greenpeace en vliegen, dat gaat niet echt samen. De milieu-activisten spraken zich al meermaals uit tegen de grote uitstoot die het luchtverkeer met zich meebrengt, maar daar trekt Pascal Husting zich al twee jaar niets van aan.
De reisjes van Husting zijn goed voor een wekelijkse CO2-uitstoot van 140 kilogram. “Ik wil niet verhuizen omdat mijn kinderen dan opnieuw een nieuwe taal moeten leren,” aldus de voormalige directeur van Greenpeace Frankrijk.
De auto is geen optie. “Ik heb het één keer geprobeerd en heb er zes uur over gedaan. Bovendien hebben we een Fiat van 10 jaar oud en dat is onze gezinswagen. Mijn vrouw heeft die elke dag nodig,” zei Husting.
Veel leden van Greenpeace reageerden verontwaardigd op het woon-werkverkeer van Husting. Toch is het te verantwoorden, zegt woordvoerder van Greenpeace Mike Townsley. Toen Husting eind 2011 begon, vloog hij elke week van zijn woonplaats naar Amsterdam. Nu nog ‘maar’ twee keer per maand.
De tweede man van Greenpeace zal in het vervolg per trein naar Amsterdam reizen, in plaats van met het vliegtuig, zo valt te lezen op de website van de milieu-organisatie. Greenpeace heeft haar donateurs excuses aangeboden vanwege de ophef.
[AD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Hondenvaccins maken huisdieren ziek”
Raad van State handhaaft boetes voor COVID-artsen: ‘Dit is een ramp voor voorschrijvend Nederland’
‘Wat wij hier hebben gezien is een kabinet dat is omgeduwd door deze meneer, de machtigste man van Nederland’
Hulleman: ‘Wat u misschien niet wilt horen is dat dit uw verdiende loon is’
Cadeautje van Kaag vlak voor haar afscheid: middeninkomens gaan méér belasting betalen
Uitspraken Rutte over opgeven soevereiniteit vallen niet in goede aarde: ‘Hij moet weg!’
Wat de Nederlandse regering en media zeggen over MH17 klopt niet. Deze hoogleraar trekt van leer tegen het establishment
Colloïdaal goud versterkt lichaam en geest
Al sinds 1998 geen sprake meer van global warming. Professor getuigt voor Amerikaans Congres