Medicijnen zijn één van de belangrijkste doodsoorzaken in de wereld geworden, zei oud-huisarts en epidemioloog Dick Bijl in gesprek met Flavio Pasquino.
Sommigen zeggen de derde, anderen de eerste, aldus Bijl. “Het is een hele belangrijke doodsoorzaak. De fabrikanten zeggen dat het steeds moeilijker wordt om medicijnen in de handel te krijgen, maar dat is een keiharde leugen.”
Epidemioloog Dick Bijl stelt dat medicijnen een belangrijke doodsoorzaak zijn geworden, terwijl fabrikanten beweren dat het moeilijker wordt om medicijnen op de markt te brengen. Volgens Bijl is dit een leugen. #Geneeskunde #Farmacie pic.twitter.com/BHrp070qqv
— LightHouseTV (@LightHouseTVnl) December 16, 2025
Precies het tegenovergestelde
Ze zeggen het één, maar kunnen het niet onderbouwen, terwijl het andere het geval is, zei Bijl.
Dit alles zal er volgens hem toe leiden dat steeds meer mensen zich afkeren van de farmaceutische industrie en hun producten.
Pasquino merkte op dat dat al te merken is aan de dalende vaccinatiegraad in Nederland. De vaccinatiebereidheid vertoont al enige tijd een dalende lijn.
“Er gebeurt precies het tegenovergestelde van wat men beoogde, namelijk: de mensen laten zich steeds minder vaccineren,” zei Bijl nog.
Hij onthult tijdens het gesprek schokkende feiten:
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Gevaarlijke en dodelijke praktijken’: congreslid komt met wet die weermanipulatie en geo-engineering verbiedt
Parlementslid noemt het bij naam: ‘Europa wordt een Afrikaanse bananenrepubliek’
Klimaatactivisten Extinction Rebellion weten bedroevend weinig over klimaat. Zo erg is het gesteld
Kijk: Europarlementariër woord ontnomen tijdens vlammende speech over toeslagenschandaal
Slowakije wil mRNA-vaccins verbieden
VIDEO: Neurowetenschapper legt uit waarom aluminium niet in vaccins hoort te zitten
Coördinator vaccinatiecentrum: ‘Booster is geen medisch vaccin, maar vakantievaccin’
Voormalig Wall Street-beursmakelaar onthult wat er achter branden in LA zit: ‘BlackRock gaat van deur tot deur’
Advocaat luidt noodklok over sterfte door coronaprik: ‘Het is een absolute nachtmerrie’