In een gesprek met Megyn Kelly heeft journalist Tucker Carlson stevige uitspraken gedaan over de rol van Hillary Clinton bij de val van de Libische leider Muammar Gaddafi in 2011. Daarbij legde hij een verband met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Carlson stelt dat Clintons optreden als minister van Buitenlandse Zaken heeft bijgedragen aan omstandigheden waarvan Epstein probeerde te profiteren.
Carlson stelt dat Hillary Clinton “Gaddafi heeft gedood”. Daarmee verwijst hij naar haar rol binnen de regering van president Barack Obama tijdens de NAVO-interventie in Libië in 2011.
Tucker Carlson drops a bombshell, saying Hillary Clinton’s role in the assassination of Muammar Gaddafi directly created profit for Jeffrey Epstein.
Right before it happened, Epstein was already sending emails about how to profit from the collapse of Libya.
After the fall of… pic.twitter.com/9Y1idX00At
— Shadow of Ezra (@ShadowofEzra) February 27, 2026
De koppeling met Jeffrey Epstein
Carlson verwijst naar e-mails van Jeffrey Epstein. Hij stuitte op berichten waarin Epstein sprak over manieren om te profiteren van de ineenstorting van Libië.
Er zijn e-mails openbaar gemaakt waarin Epstein en anderen spreken over Libische financiële tegoeden en geopolitieke ontwikkelingen.
Carlson stelt dat Libië onder het bewind van Gaddafi een functionerende staat was met duidelijke grenzen, een leger en bestuurlijke structuren. Volgens hem veranderde het land na 2011 in een “chaotische woestenij”.
Hij benadrukt dat deze instabiliteit niet alleen menselijk leed veroorzaakte, maar ook kansen bood voor bepaalde mensen om daarvan te profiteren.
Clinton ontkent alles
Hillary Clinton beweerde donderdag geen informatie te hebben over de misdaden van Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigde die dag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie.
“Ik kan me niet herinneren dat ik mr. Epstein ooit heb ontmoet. Ik heb nooit in zijn vliegtuig gevlogen of zijn eiland, huis of kantoren bezocht”, beweerde Clinton met droge ogen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Ons grootste rampscenario is dat wij aan het einde van deze winter 1 miljoen huishoudens moeten afsluiten’
Zoetstoffen zorgen juist voor extra kilo’s en veroorzaken hartziekten. Dit onderzoek bewijst het
Sucharit Bhakdi waarschuwt voor vaccinatieplannen WHO: ‘Dit programma bedreigt de mensheid’
Woeste vader tegen Trudeau: ‘Mijn jongen is gestorven door jouw vaccin, f**k you!’
Adviseur Hugo de Jonge: huisartsen die tegen vaccinaties zijn zouden geschorst moeten worden
Twitter-alternatief Mastodon blijkt bolwerk van pedofielen en kinderporno, zo erg is het gesteld
Kankerpatiënt geneest na hoge dosering vitaminen, kurkuma
Bekijk deze ‘adembenemende’ documentaire van Scott Ritter over Zelenski: ‘Schokkend’
Deep state-ambtenaren die gaan over asielzaken: ‘Wij zullen er alles aan doen om zand in de machine te strooien’