Buitenland

5 weken na gezamenlijke oefening: waarom duikt de pest nu op in Rusland?

Help anderen door dit artikel met je vrienden op je socials te delen!

Journalist Kim Iversen trekt in een nieuwe video een verontrustende conclusie: de timing van mogelijke pestgevallen in Rusland is allesbehalve toevallig.

Wat er tot nu toe bekend is

In de Russische regio Irkoetsk overleed een 28-jarige medewerkster van een pestinstituut aan wat officieel werd omschreven als ‘longontsteking van onbekende oorsprong’. Kort daarna werden vijf ziekenhuizen in de regio op slot gezet. Bijna 200 mensen die contact hadden met de vrouw zitten in isolatie of worden medisch gevolgd. Russische universiteiten annuleerden lessen en een aluminiumfabriek in de omgeving voerde een mondkapjesplicht in. Een officiële waarschuwing aan burgers om niet naar het stadje Sjelechov te reizen werd gepubliceerd — en vervolgens stilletjes verwijderd.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Russische gezondheidsautoriteiten ontkennen vooralsnog dat er sprake is van een pestuitbraak. Tegelijkertijd zouden zorgmedewerkers intern wél over pest spreken, maar die diagnose angstvallig uit officiële documenten weglaten. Een rapport over een tweede sterfgeval verscheen even in Russische media, waarna het van het internet werd geveegd. De Russische overheid gaf burgers vervolgens één helder advies: vertrouw alleen de overheid.

Longpest: gevaarlijker dan zijn middeleeuwse neef

Niet alle vormen van pest zijn gelijk. De builenpest — het klassieke beeld uit de middeleeuwen — verspreidt zich via vlooienbeten. Longpest is een ander verhaal: die wordt rechtstreeks van mens op mens overgedragen via druppeltjes in de lucht. Dr. Peter McCullough wees er in zijn commentaar op dat de Russische autoriteiten zich gedragen alsof er wél sprake is van longpest: mechanische beademing, volledige ziekenhuislockdown, inzet van de Russische veiligheidsdienst FSB. Dat gedrag past niet bij een gewone, behandelbare besmetting waarvoor antibiotica volstaan.

Vijf weken eerder: China en Rusland oefenden een pestscenario

Opmerkelijk is de timing van een gezamenlijke oefening tussen China en Rusland. Tijdens deze oefening, die van 24 tot 27 augustus plaatsvond in de Chinese provincie Fujian, simuleerden beide landen hoe ze een grensoverschrijdende pestuitbraak zouden aanpakken. De directeur van het Russische pestinstituut in Irkoetsk — precies de instelling waar de overleden onderzoekster werkte — nam aan die oefening deel. Vijf weken later is er een uitbraak. Toeval?

Critici trekken onmiddellijk de vergelijking met Event 201, de pandemie-oefening die in oktober 2019 door het Johns Hopkins Center for Health Security werd georganiseerd. Die simulatie — uitgewerkt rond een nieuw coronavirus dat van varkens op mensen overspringt — vond plaats slechts weken voordat COVID-19 zijn intrede deed. In dat scenario werd ook uitgebreid gediscussieerd over het aanpakken van ‘desinformatie’ en het beperken van informatiestromen tijdens een pandemie. Woorden die achteraf een wrange bijklank kregen.

Vaccin ligt klaar, zoals altijd

Opmerkelijk genoeg bestaat er al een vaccin tegen longpest, ontwikkeld in Israël. Nu de zorgen toenemen, stroomt er naar verluidt extra financiering binnen om dat vaccin versneld klaar te maken voor grootschalige inzet. Iversen en anderen stellen de vraag hardop: wie profiteert hier eigenlijk van?

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 13 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

6 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
TMK
TMK
55 minuten geleden

Wtf weer?

Mickey
Mickey
51 minuten geleden

Als we dat nu niet met Rooferhied afrekennen…zijn we echte schapen! Allemaal een voor een..!

wolfje168
wolfje168
47 minuten geleden

‘Mogelijk een reageerbuisje gebroken’. Daar gaan we weer.

Joop
Joop
33 minuten geleden

Het circus gaat weer beginnen…. Ik doe niet mee !!!

Vagevuur...
Vagevuur...
13 minuten geleden

Er wordt in “real time” geoefend, net zoals cojona.

Waarom is in +- 2016/17 rattengif verboden…??? Ziekten zijn dan te verwachten…

We zijn omgeven door zwakbegaafden…

Back to top button
6
0
We lezen graag je reactie!x