In een bos net buiten Moskou staat een bliksemmachine uit de Sovjettijd. De unieke installatie bevindt zich naast het klooster Nieuw-Jeruzalem in de Russische stad Istra. Het geheime apparaat is in de jaren zeventig ontworpen voor het testen van materialen die speciaal waren ontwikkeld om auto’s, vliegtuigen en elektrische apparatuur tegen bliksem te beschermen.
De ‘Tesla Tower’ is uniek in zijn soort. De productiecapaciteit van de gigantische Marx-generator komt tijdens een bliksemontlading 100 microseconden lang overeen met die van alle elektriciteitsopwekkingsinstallaties in Rusland, meldt Rossiya-1 TV.
Een Marx-generator kan elektrische ontladingen met een zeer hoge spanning genereren. De generator, die in 1924 voor het eerst werd omschreven door de Duitse ingenieur Erwin Otto Marx, bestaat uit een aantal condensatoren die via weerstanden of spoelen worden opgeladen. Met de Marx-generator kunnen zeer hoge spanningen worden opgebouwd.
In Rusland staat het apparaat bekend als de Arkadjev-Marx-generator, vernoemd naar de Russische natuurkundige Vladimir Arkadjev. Hij bouwde 10 jaar eerder, in 1914, een zogeheten bliksemmachine. De bliksemmachine in Istra is 39,3 meter hoog en kan bliksemschichten van 150 meter voortbrengen.
Tijdens een experiment keek eens een nieuwsgierige voorbijganger om de hoek op het moment dat de condensatoren helemaal opgeladen waren. Volgens medewerkers was het een wonder dat de persoon in kwestie het er levend vanaf heeft gebracht en niet is geraakt door de ontlading. Rond de installatie staan een aantal zwartgeblakerde bomen, als herinnering dat bliksem lastig te controleren is.
Vanwege de extreem hoge kosten wordt de installatie alleen in bijzondere gevallen gebruikt. In tegenstelling tot de HAARP-installatie in de VS is de Marx-generator in Istra niet bedoeld om het weer te beïnvloeden. De generator is wel betrokken geweest bij de ontwikkeling van nieuwe wapens.
Naast de installatie staat nog een ander onderzoekscentrum, waar experimenten werden gedaan met EMP (elektromagnetische puls). Een EMP die vrijkomt bij een kernexplosie kan bijvoorbeeld elektronische apparatuur beschadigen.
Het complex, 118,4 meter hoog en 236,5 meter breed, was bijna gereed voor gebruik toen het bouwwerk op de vroege ochtend van 25 januari 1985 implodeerde.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Jeffrey Epstein vertelde bewakers dat iemand hem probeerde te vermoorden. Dood beruchte miljardair doet veel vragen rijzen
Presidentiële adviseur: “Amerikaanse luchtaanvallen op Syrische legerbasis waren opzettelijk”
Amerikaanse CDC verwijdert stilletjes passage over mRNA-vaccins van website
Verbazing over uitspraken D66-Kamerlid Vijlbrief: ‘Hij zou op een houten bankje achter tralies moeten zitten’
Volkskrant onder vuur na het plegen van karaktermoord. Waarom dit ‘bizarre stuk’ perfect past in het plaatje
VVD-minister: u moet wijken en 20 procent minder water gebruiken
Ruim 170.000 alienjagers willen ‘Area 51 bestormen’ om waarheid boven tafel te krijgen. Gaat het ze lukken?
Vechtsportlegende Remy Bonjasky: ‘Van de kinderen afblijven, geen prik erin!’
Terwijl alle ogen gericht zijn op Oekraïne, creëert de NAVO nog een oorlog in Europa