Door de Russische luchtaanvallen tegen militanten in Syrië is de dynamiek in de regio helemaal veranderd. Het leger van president Assad staat sterk en Amerika en Turkije worden gedwongen om hun ambities terug te schalen. De VS stelt minder harde eisen en Turkije biedt minder steun aan antiregeringsstrijders. Dat zeggen Midden-Oostenexperts.
Syrische legereenheden hebben met dank aan Russische steun strategische delen van het land heroverd. Ze hebben de rebellen teruggedrongen naar bases over de Turkse grens, schrijft de Midden-Oostencorrespondent van de Los Angeles Times.
Door het succes heeft de overheid een sterke positie in de vredesonderhandelingen, die volgende week van start gaan in Genève. Door de grote veranderingen zijn de VS en andere landen die riepen dat president Assad moest aftreden, gedwongen hun eisen terug te schroeven.
Ongelooflijke boost
Daarnaast worden de buren van Syrië, met name Turkije, gedwongen om steun aan antiregeringsstrijders, waaronder militanten van terreurgroep IS, te verminderen, aldus de correspondent.
“Assad is aan de winnende hand,” citeert de auteur Joshua Landis van de Universiteit van Oklahoma. “Door de Russische luchtsteun is de hele dynamiek veranderd en heeft het Syrische leger een ongelooflijke boost gekregen.”
De expert zegt daarnaast dat de Russische luchtaanvallen steeds effectiever worden omdat Russische commandanten steeds meer te weten komen over het conflict en de mogelijkheden van het Syrische leger.
Minder betrokken
Door de Russische betrokkenheid moeten de buren van Syrië hun plannen herzien, vertelde Oraib Rantawi, directeur van het Al-Quds Center for Political Studies in de Jordaanse hoofdstad Amman aan de Los Angeles Times.
Hij merkte ook op dat het Military Operations Center in Amman, dat steun biedt aan rebellen in het zuiden van Syrië en wordt bemand door inlichtingenofficieren uit 11 landen waaronder de VS, minder betrokken is bij het conflict.
[Sputniknews via LA Times]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Arts: corona moet per direct van de lijst A-ziekten worden gehaald
10 dingen die je pas gaat begrijpen als je alleen leert te zijn
60 procent kinderen heeft sterke vermindering ADHD-symptomen door andere voeding
Je maakt een grote fout. Kijken: congreslid vraagt Mark Zuckerberg waarom Facebook informatie over vaccins censureert
Rutte ‘gaat in gesprek’ met boeren, maar alleen NOS mag filmen en vragen stellen: ‘Bizar’
NASA zegt dat er iets vreemds aan de hand is met ons heelal
Meer dan 900 Britse politieagenten getuige van UFO’s
In de mist van de verwoestende oorlog in Oekraïne liggen 3 lagen verborgen, dit zijn ze
Na de boeren zijn ook de vissers aan de beurt: ‘Ik zeg: gooi alle havens maar op slot’