Op 24 juli 1948 gebeurde er iets vreemds in de lucht boven de Amerikaanse staat Alabama. De overheid lanceerde in het diepste geheim een onderzoek, waarvan de resultaten uiteindelijk werden vernietigd.
Piloten Clarence S. Chiles en John B. Whitted waren op weg van Houston naar Atlanta toen ze boven Alabama een onbekend object zagen vliegen.
Hun waarneming leidde tot een topgeheim document van de luchtmacht waarin werd gesuggereerd dat sommige UFO’s ruimteschepen van andere werelden waren.
In het niets
Chiles zei in een officiële verklaring: “Er waren duidelijk geen vleugels te zien […] en er waren twee rijen met ramen, wat erop wees dat het twee verdiepingen had.”
“Je kon door de ramen heen een heel fel licht zien en onder het schip zat nog een blauw licht,” vervolgde hij.
Ze keken ongeveer 10 seconden naar het schip, voordat het recht voor hun ogen in het niets verdween.
Veel vaker
Whitted schreef in zijn officiële verklaring: “Het object was sigaarvormig en ongeveer 30 meter lang. Er waren twee rijen met ramen, twee verdiepingen. De ramen waren erg groot en vierkant.”
De piloten maakten tekeningen van het vaartuig en werden geïnterviewd door kranten en radiozenders.
Het bleek dat in de jaren ervoor veel vaker soortgelijke objecten waren waargenomen in de lucht.
Interplanetair
Onderzoekers van de Amerikaanse luchtmacht namen deze waarneming serieus omdat er twee gerespecteerde piloten bij betrokken waren die in de oorlog hadden gediend als officier.
Daarnaast waren ze zeer dicht in de buurt van het vreemde object gekomen.
Volgens Edward J. Ruppelt, een luchtmachtofficier, dachten de onderzoekers dat de UFO’s interplanetair waren.
Verbrand
Het rapport bereikte uiteindelijk stafchef Hoyt S. Vandenberg, maar die geloofde niet dat ze van andere planeten kwamen.
“Een groep mensen van het Air Technical Intelligence Center (ATIC) probeerde de stafchef tevergeefs te overtuigen,” zei Ruppelt.
“Enkele maanden later werd het rapport verbrand,” vervolgde hij.
Meest controversiële
Vandenberg was er persoonlijk van overtuigd dat UFO’s werden gemaakt door de Sovjet-Unie.
Vanwege het gebrek aan transparantie is dit incident één van de meest controversiële UFO-waarnemingen in de geschiedenis.
[History]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Arts klaagt RIVM-baas Jaap van Dissel aan: ‘De cijfers liegen niet’
Ruimen aannemers gedumpte rommel op snelwegen niet op vanwege intimidatie? ‘Het zit anders in elkaar’
‘Als we deze 5 laten gaan, ben jij de volgende’: boeren slaan alarm
De VS hebben zojuist hun belangrijkste bondgenoot aangevallen, 3x waarom we daar wél over moeten praten
EU wil al je bezittingen in kaart brengen (en straks afpakken om schulden af te betalen?)
Orwell in Ierland: ‘We beperken de vrijheid om de vrijheid te beschermen’
Hubert Bruls, die sprak over ‘lafbekken’ en ‘schurken’, 3 uur lang achter gesloten deuren gehoord over rol tijdens corona
Superaarde bevat mogelijk vloeibaar water (video)
Avondklok met oud en nieuw? ‘Kabinet is helemaal de weg kwijt’